niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościCzy to były bezpieczne święta na lubuskich drogach?

Czy to były bezpieczne święta na lubuskich drogach?

Lubuscy policjanci podsumowali działania związane z obchodami Dnia Wszystkich Świętych. Jak twierdzą: było bardzo bezpiecznie. Doszło zaledwie do trzech wypadków, w których nikt nie zginął.

Policyjne działania pod nazwą „Wszystkich Świętych” trwały pięć dni. Od piątku (28.10) do wtorku (01.11) lubuscy funkcjonariusze patrolowali drogi, czuwali w okolicach cmentarzy i dbali o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. Teraz czas na podsumowania, które, jak się okazuje, są bardzo optymistyczne.

W czasie pięciu dni w całym województwie lubuskim doszło do trzech wypadków, w których ranne zostały trzy osoby. Odnotowano też 162 kolizje drogowe. Mundurowi zatrzymali 44 nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje zachowanie nie tylko stracili prawo jazdy, ale odpowiedzą teraz przed sądem.

– Na stan bezpieczeństwa na naszych drogach duży wpływ miało odpowiedzialne zachowanie zarówno kierowców, jak i pieszych, a także skuteczna i zdecydowana służba lubuskich policjantów. Funkcjonariusze przez całą dobę byli obecni w rejonach cmentarzy, a także na pozostałych trasach naszego województwa. Nad bezpieczeństwem czuwali w dzień, w nocy, z ziemi, a nawet powietrza wykorzystując do tego policyjnego drona – opowiada Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Dzień Wszystkich Świętych już za nami, ale jeszcze przez kilka dni w okolicach cmentarzy może być tłoczno. Mimo, że nie obowiązują już wcześniejsze zmiany w organizacji ruchu przy nekropoliach to należy być ostrożnym i uważnym.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
49 %
2.4kmh
86 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
21 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE