środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościUtrudnienia na lubuskich drogach w wyniku protestu rolników

Utrudnienia na lubuskich drogach w wyniku protestu rolników

Od 25 lutego do 20 marca 2024 roku kierowców podróżujących autostradą A2 i przebywających w Słubicach czekają trudności w ruchu drogowym. Zgodnie z przekazanymi informacjami, autostrada A2 będzie całkowicie zablokowana w obu kierunkach, co oznacza również uniemożliwienie wjazdu i wyjazdu do Niemiec. W związku z tym, warto zastanowić się nad korzystaniem z tras alternatywnych.

Polscy rolnicy protestują głównie z powodu obaw związanych z wprowadzeniem Zielonego Ładu oraz z dużym napływem towarów z Ukrainy. Uważają, że te zmiany zagrażają lokalnym producentom i ich działalności. Wysiłek i determinacja, jaką okazują pomimo wolnego tempa protestu, mogą mieć ogromne znaczenie dla społeczności lokalnych oraz dla całego kraju. Utrudnienia spotkają głownie kierowcy, którzy codziennie przemieszczają się lubuskich drogach lub będą chcieli przekroczyć granicę z Niemcami.

Najbliższe utrudnienia w ruchu drogowym mają miejsce na autostradzie A2 w obydwu kierunkach oraz na obszarze Słubic. Warto zaznaczyć, że ze względu na trwające protesty most miejski również może być objęty ograniczeniami.

Informacje na temat objazdów i zmian w ruchu drogowym będą dostępne i na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Słubicach oraz w mediach społecznościowych słubickiej Policji.

Warto wcześniej zaplanować trasę alternatywną. Na węźle w Jordanowie kierujący samochodami ciężarowymi zostaną skierowani przez policjantów na drogę ekspresową S3 w kierunku Zielonej Góry, aby przekroczyć granicę w Gubinku. Należy jednak pamiętać, że pojazdy ciężarowe nie będą mogły przekroczyć mostu granicznego w Kostrzynie nad Odrą z powodu prowadzonych prac remontowych. Przejazd tam będzie możliwy wyłącznie dla samochodów osobowych.

Dla pojazdów osobowych podróżujących autostradą A2 w kierunku Niemiec, alternatywą będzie węzeł w Rzepinie, natomiast węzeł w Świecku również zostanie zamknięty. Kierowcy zostaną skierowani na drogę K29 w kierunku Krosna Odrzańskiego oraz K31 w kierunku Słubic i Kostrzyna nad Odrą.

Mieszkańcy terenów przygranicznych muszą uwzględnić te utrudnienia w swoich codziennych planach i działaniach. Kierowcy są natomiast proszeni do wykazywanie się wyrozumiałością oraz przestrzeganie poleceń wydawanych przez policjantów.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA SŁUBICE

Słubice
zachmurzenie małe
2.4 ° C
3.6 °
2.4 °
82 %
0.9kmh
31 %
śr.
3 °
czw.
10 °
pt.
8 °
sob.
7 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE