piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraW sobotę ratusz zapełnił się puszkami WOŚP i ludźmi z wielkimi sercami

W sobotę ratusz zapełnił się puszkami WOŚP i ludźmi z wielkimi sercami

Przygotowania do 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwają w najlepsze. W sobotę, 20 stycznia, w ratuszu w sali, w której zazwyczaj odbywają się sesje Rady Miasta, tym razem zagościli wolontariusze WOŚP. Nie brakowało pozytywnych emocji, śmiechów, a przede wszystkim chęci niesienia pomocy.

Tym razem zamiast radnych miasta w ratuszu byli wolontariusze zielonogórskiego WOŚP-u. Do złożenia mieli około 350 puszek i szło im to bardzo dobrze. Po kilkunastu minutach stoły były zapełnione gotowymi do laminacji puszkami, do których już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia, wielu mieszkańców wrzuci darowizny. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

fot. Joanna Nawlicka

My także wybraliśmy się w sobotę do ratusza, aby zobaczyć i wziąć udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu. Zapytaliśmy wolontariuszy, dlaczego pojawili się na akcji i który już raz uczestniczą w zbiórkach WOŚP-u.

Składam pierwszy raz je [puszki – przyp. red.]. Wolontariuszką WOŚP-u jestem już od kilku lat z małą przerwą. W tamtym roku wzięłam syna ze sobą na finał, jest też wolontariuszem, w tym roku także. Po prostu pomagamy – mówi nam jedna z wolontariuszek.

Jesteśmy tutaj, żeby pomóc dzisiaj składać tutaj puszki na ten wyjątkowy dzień, który szykuje się za tydzień – dodaje druga wolontariuszka. – Chcielibyśmy pomóc chociaż w taki mały sposób, więc mamy nadzieję, że pobijemy kolejny rekord i wszystko uda się tak, jak w tamtym roku.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciami.)

Pomaganie jest dobre i nie wiadomo, kiedy tak naprawdę nam sprzęt, który WOŚP kupuje się przyda. Oby, jak wiadomo, się nie przydał, ale fajnie jest pomagać – dopowiada pierwsza z nich.

W ciągu 31 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała prawie 2 miliardy złotych i zakupiła około 71,5 tysiąca urządzeń, które znajdziemy m.in. w polskich szpitalach. W tym roku za zebrane pieniądze zostaną zakupione sprzęty do zaopatrzenia oddziałów pulmonologicznych.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE