niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZostały ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń do Lubuskich Wawrzynów

Zostały ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń do Lubuskich Wawrzynów

Miłośnicy lokalnej literatury już niedługo poznają najciekawsze pozycje, które zostały wydane w ubiegłym roku w województwie lubuskim. Zanim to jednak nastąpi pisarze i pisarki muszą zgłosić swoje propozycje. Termin zgłoszeń mija 26 stycznia.

Lubskie Wawrzyny to największy konkurs literacki, który odbywa się w naszym województwie. Co roku gromadzi ona na sali wielu miłośników literatury oraz lokalnych pisarzy, którzy przyczyniają się do popularyzacji czytelnictwa w regionie. W tym roku można zgłaszać książki do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, Lubuskiego Wawrzynu Naukowego, Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego oraz Plebiscytu online, w którym zwycięzców wybierają czytelnicy.

Aby móc zgłosić swoją książkę do konkursu, należy spełnić kilka wymagań:

  • zgłoszona publikacja musi być wydana w 2023 roku,
  • autor lub autorzy publikacji muszą być związani z województwem lubuskim,
  • publikacja musi także posiadać własny, unikalny numer ISBN i nie może być tłumaczeniem publikacji zagranicznej.

Autorzy muszą także wysłać trzy egzemplarze swojej publikacji do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Zgłaszać można również publikacje wydane w formie e-booków. Wtedy należy dostarczyć elektroniczną wersję na nośniku.

Oprócz tego konieczne jest dostarczenie deklaracji konkursowej w odpowiedniej kategorii, do której autorzy zgłaszają swoją publikację. Można je znaleźć na stronie internetowej wawrzyny.norwid.net.pl.

W tym roku Lubuski Wawrzyn Literacki odbędzie się już po raz 30. Natomiast Lubuski Wawrzyn Naukowy zostanie wręczony po raz 19. Najmłodszą ze stałych kategorii jest Lubuski Wawrzyn Dziennikarski, który także będzie obchodzić okrągłą rocznicę, 10.

Podczas uroczystej gali wręczane są także nagrody przyznawane przez niezależne jury oraz m.in. rektorów okolicznych uczelni. W poprzednich latach były to: Dyplomy Honorowe, Małe Srebrne Pióro, Debiut Literacki czy wyróżnienie dla dziennikarza do 35. roku życia.

Wręczenie nagród odbędzie się 29 lutego o godzinie 18:00.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
16.5 ° C
18.9 °
16.4 °
70 %
6.7kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
8 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE