piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraW Zielonej Górze powstanie Lubuskie Centrum Onkologii

W Zielonej Górze powstanie Lubuskie Centrum Onkologii

Już podczas XIV Lubuskiego Kongresu Kobiet marszałkini województwa lubuskiego powiadomiła zgromadzonych, że w Zielonej Górze powstanie Lubuskie Centrum Onkologii. Z Funduszu Medycznego na ten cel zostanie przekazanych ponad 240 milionów złotych.

Po powstaniu w naszym mieście Centrum Zdrowia Matki i Dziecka następnym celem było otworzenie Lubuskiego Centrum Onkologii. Potrzebne były jednak środki na jego sfinansowanie i zbudowanie odpowiedniego budynku. Pieniądze się znalazły, dokładanie 242 miliony złotych trafią do województwa lubuskiego z Funduszu Medycznego.

Pierwotnie pieniądze były zaplanowane w Krajowym Planie Odbudowy, ale z uwagi na to, że Polska do dzisiaj nie otrzymała tych środków zarząd szpitala zaczął szukać innych rozwiązań. Urząd Marszałkowski rozpoczął również zbiórkę podpisów i w kilka miesięcy pod petycją podpisało się blisko 4000 osób.

Projekt utworzenia takiego centrum zakłada, że będą tam wykonywane diagnozy i leczenie nowotworów w jednej placówce. Pacjenci nie będą musieli wykonywać badań i jeździć na leczenie w inne miejsce. Będzie to duże ułatwienie zarówno dla chory, jak i dla lekarzy, ponieważ wszystkie dane pacjentów będą ulokowane w Lubuskim Centrum Onkologii.

Jak zapowiada Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w planach jest powstanie czterokondygnacyjnego budynku m.in. z oddziałem chirurgii onkologicznej, oddziałem otolaryngologii, oddziałem genetyki klinicznej, a w kolejnych latach zostanie utworzony oddział transplantologii i kompleks poradni.

Miesiąc ogłoszenia tych wieści nie jest przypadkowy, ponieważ październik jest miesiącem walki z rakiem. Z tego powodu w piątek ulicami Zielonej Góry przeszedł Różowy Marsz.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE