czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościWiosna w pełni, idzie lato. Dziś najgorętszy dzień od początku roku

Wiosna w pełni, idzie lato. Dziś najgorętszy dzień od początku roku

Trochę musieliśmy poczekać na naprawdę ciepłe, wiosenne dni. I takie właśnie nadchodzą. Dziś – 10 maja – padnie najwyższa temperatura od początku roku.

Od dzisiaj możemy spodziewać się wzrostu temperatury w całej Polsce. Termometry będą wskazywać 25 stopni Celsjusza w cieniu. Jak będzie w województwie lubuskim i czy na dłuższy czas żegnamy się z dłuższymi temperaturami?

Zerkamy na prognozy pogody w Lubuskiem na 10 maja. Najgorętszym rejonem mają być Słubice, Krosno Odrzańskie i Gubin, gdzie temperatura będzie sięgać 26 stopni Celsjusza. Oczko mniej wskażą termometry w Sulęcinie, natomiast 24 stopnie uświadczymy w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim oraz Żarach. Najchłodniej – choć wciąż ciepło – będzie we Wschowie – 23 stopnie.

Jutro – 11 maja – temperatura w Lubuskiem może być jeszcze wyższa i wynieść aż 28 stopni! W następnych dniach będzie jednak chłodniej (maksymalnie ok. 21 stopni) i możliwe pojawienie się opadów deszczu. Taka tendencja ma występować w całej Polsce. W czwartek na niebie wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie. W wielu regionach Polski spadnie do 5-10 l/mkw. deszczu.

W ramach ciekawostki – rekordową temperaturę w Polsce odnotowano w 1921 roku! Wówczas do naszej części kontynentu popłynęło gorące powietrze z Kazachstanu oraz Iranu, co sprawiło, że w okolicach Opola temperatura wyniosła 40,2 stopnie Celsjusza!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
6.5 ° C
9.5 °
6.4 °
77 %
4.6kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
12 °
niedz.
7 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE