niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZaczynasz studia? Możesz dostać nawet 1000 zł.

Zaczynasz studia? Możesz dostać nawet 1000 zł.

Rusza piąta edycja programu stypendialnego Urzędu Marszałkowskiego. Czym są stypendia motywujące albo kto może dostać stypendium przedsiębiorcze? Mamy dla was najnowsze informacje.

Jak informuje oficjalna strona Urzędu Marszałkowskiego lubuskie.pl programów stypendialnych jest całkiem sporo w tym znane już wsparcie dla młodych adeptów studiów medycznych. Tym razem jednak pieniądze może dostać większa grupa.

Stypendium motywujące przyznawane jest dla osób, które mieszkają w województwie lubuskim i podejmują w nim studia. Jest przyznawane na 9 miesięcy – od października do czerwca, w wysokości maksymalnie 1000 zł miesięcznie.

O stypendium mogą się starać osoby na pierwszym roku studiów stacjonarnych I stopnia lub jednolitych magisterskich na kierunku technicznym, ekonomicznym, biologiczno-przyrodniczym lub pedagogicznym na specjalności nauczycielskiej. Dodatkowo premiowana jest aktywność studenta, np. wolontariat lub działalność w lubuskiej organizacji pozarządowej.

Z kolei stypendium przedsiębiorcze mogą uzyskać studenci z województwa lubuskiego, ale na prowadzenie własnej działalności gospodarczejMożna je otrzymać na pierwszym roku studiów stacjonarnych II stopnia. Osoby, które się o nie starają, powinny mieć już zarejestrowaną firmę i przedstawić swój biznesplan. Powinny też mieć zaświadczenie o studiowaniu na lubuskiej uczelni.

Termin składania wniosków wraz z wymaganymi załącznikami upływa 20 października 2022 r. Można je złożyć osobiście, do Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego (Zielona Góra, ul. Podgórna 7) lub wysłać pocztą, z dopiskiem „Wniosek o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Lubuskiego”.

Wnioski i regulamin znajdziecie TUTAJ. Informację o innych programach stypendialnych znajdziesz TUTAJ. (po lewej stronie w zakładce Stypendia Marszałka).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
21.7 ° C
21.7 °
20.6 °
35 %
1.9kmh
39 %
niedz.
26 °
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE