poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraFałszywy portal oskarża radnych o niepowodzenia prezydenta

Fałszywy portal oskarża radnych o niepowodzenia prezydenta

„Radni PO uderzyli w żużel. Przez to Max Fricke opuści Zieloną Górę?” – taki tytuł pojawił się na dzisiejszym profilu Wiadomości Zielona Góra (wiadomoscizg.pl). Serwis, z którym jest związany prezydencki radny Filip Gryko, stara się zrzucić odpowiedzialność za niepowodzenia prezydenta Kubickiego w zarządzaniu klubem.

W zasadzie to szczyt hipokryzji. Gdy prezydent Janusz Kubicki ogłaszał na swoim profilu, że koszykarski Zastal Zielona Góra jest bankrutem to takie działanie było traktowane jako troska o dobro finansów publicznych.

– My poprosiliśmy tylko o jedną informację, ile jest tych długów? Ponieważ planowaliśmy kupić akcje klubu była to dla nas KLUCZOWA informacja. Niestety po wstępnej analizie okazało się, że nie można kupić akcji, bo klub jest… BANKRUTEM – pisal prezydent Janusz Kubicki.

Problem w tym, że Zastal bankrutem nie jest… owszem ma problemy finansowe, o których jasno mówił prezes Janusz Jasiński na ostatniej konferencji prasowej przedstawiając trzyletni plan wyjścia z zadłużenia. Wypowiedzi Kubickiego niestety sprawiły, że rozmowy ze sponsorami i zawodnikami, którzy mogli u nas grać stały się problematyczne. Trudno dzisiaj powiedzieć ile pieniędzy stracił Zastal na nieodpowiedzialnych wypowiedziach prezydenta.

Wracając jednak do wściekłego ataku serwisu powiązanego z radnym Gryką na swoich kolegów z Rady Miasta to brzmi to jak próba oskarżenia Donalda Tuska o inflację, a taką narrację starają się wmówić Polakom narodowe i reżimowe media.

– To są fejkowe i niepodpisane wiadomości z anonimowego portalu finansowanego z pieniędzy publicznych, prowadzonych przez radnych klubu prezydenta. Nikt z nas nigdy nie przygotowywał uchwały o cofnięciu dotacji z Urzędu Miasta dla klubu żużlowego – napisał w komentarzu radny Dariusz Legutowski. Niestety wpis został usunięty.

Sugerowanie, że komentarz radnego do wyroku sądu, o którym pisaliśmy może wpłynąć na odejście z drużyny jednego z najlepszych zawodników jest kuriozalna. Radni głośno dopytywali czy klub musi zwrócić pieniądze, gdyż jak nam mówią martwią się o przyszłość Falubazu pod rządami ludzi Kubickiego. Przypomnijmy, że drużyna spadła do pierwszej ligi, przegrywa mecze ze średniakami i musiała oddać swojego wychowanka Patryka Dudka. (dalsza część pod zdjęciem)

O tym, że Wiadomości Zielona Góra i zarazem portal wiadomoscizg.pl są powiązane z radnym Filipem Gryko dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu. W bibliotece reklam serwisu społecznościowego przy wykupieniu reklamy społeczno-politycznej zawsze trzeba się zweryfikować i podać dane. Chcąc wesprzeć felieton swojego kolegi radnego Andrzeja Brachmańskiego, Gryko postanowił wyłożyć kasę na jego sponsorowanie i tym samym zdradził kto stoi za serwisem.

Serwis cały czas jest niepodpisany i nie wiadomo kto stoi za bardzo często fałszywymi informacjami. Na stronie nie znajdziemy żadnej stopki redakcyjnej, ani też informacji kto pisze poszczególne artykuły.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
28.3 ° C
28.4 °
27.9 °
32 %
2.2kmh
3 %
pon.
30 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE