wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościŻary100 tys. zł trafi do Gminy Żary

100 tys. zł trafi do Gminy Żary

Gmina Żary otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego na modernizację zaplecza szatniowo-
sanitarnego w miejscowości Olbrachtów.

Piłkarska drużyna LKS Błękitni Olbrachtów ma powody do zadowolenia. Gmina Żary otrzymała z programu „Lubuska Baza Sportowa” 100 tysięcy złotych na modernizację zaplecza szatniowo-sanitarnego. Dzięki inwestycji zawodnicy będą mieli lepsze warunki treningowe.

32 inwestycje – 4 powiatowe i 28 gminnych – za 3 mln złotych. Tak w liczbach przedstawia się tegoroczna edycja programu „Lubuska Baza Sportowa”. Dotacje będą przeznaczone m.in. na modernizację i budowę boisk, hal sportowych oraz sal gimnastycznych.

To kolejna inwestycja dotycząca infrastruktury sportowej w regionie, bowiem w marcu Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary podpisał umowę na budowę szatni sportowej na boisku w Drożkowie. W ramach inwestycji powstanie nie tylko budynek szatni wraz z infrastrukturą, zapleczem sanitarnym, pomieszczeniem gospodarczym, ale i oświetlenie drogowe i płyty boiska, droga dojazdowa do obiektu.

Wartość projektu wyniesie 2 mln 259 tys. 86 zł, z czego dofinansowanie w Polskiego Ładu to kwota 2 mln 33 tys.178 zł. Zakończenie zadania planowane jest do 22 września 2023 r.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie umiarkowane
7.5 ° C
8.3 °
6.3 °
67 %
2.7kmh
56 %
wt.
7 °
śr.
8 °
czw.
6 °
pt.
8 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE