sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŻaryBudżet obywatelski - są wstępne wyniki

Budżet obywatelski – są wstępne wyniki

Magistrat przedstawił „nieoficjalne” wyniki głosowania w ramach Żarskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023. Oddano ponad 3 tysiące głosów.

Według podanych informacji najwięcej, bo aż 988 głosów ważnych zdobyło zadanie pn.: Zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-operacyjnego dla OSP Żary-Kunice. Realizacja projektu z pewnością zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. Koszt zakupu pojazdu to 250 tys. zł.

Na drugim miejscy z liczbą 931 głosów ważnych znalazło się zadanie polegające na modernizacji i wyposażeniu świetlicy w budynku KS PROMIEŃ Żary. Szacunkowy koszt to ok. 240 000,00 zł. Celem tego projektu jest poszerzanie i wspieranie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Żar, integracji mieszkańców w szczególności u najmłodszych. – czytamy w opisie zadania.

Podium zamyka Modernizacja boiska sportowego przy ul. Zawiszy Czarnego, która otrzymała 629 ważnych głosów. Modernizacja boiska poprawi bezpieczeństwo użytkowników (dzieci) i przywróci jego właściwości użytkowe jest szacunkowy koszt to 250 tys. zł.

Oficjalną listę zwycięzców – zadań do realizacji Urząd Miasta opublikuje 31 sierpnia br.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
-0.8 ° C
-0.6 °
-1.2 °
92 %
1.8kmh
100 %
sob.
1 °
niedz.
-2 °
pon.
-2 °
wt.
-2 °
śr.
-4 °

NAJPOPULARNIEJSZE