poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryDotacje na bazę sportową i turystyczną

Dotacje na bazę sportową i turystyczną

Do beneficjentów z powiatu żarskiego trafiły dotacje z programów: Lubuskiej Bazy Sportowej oraz Lubuskiej Bazy Turystycznej.

Umowy z samorządowcami podpisał wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. Wsparcie otrzymała m.in. gmina Lubsko. – Na stadionie miejskim będziemy mieli nowoczesne, automatyczne nawodnienie boiska. Wiąże się to z oszczędnością wody, ale też oszczędnością pracy ludzkiej. Do tego oświetlenie. Będzie to dla nas bardzo korzystne, jeżeli chodzi o zajęcia sportowe na naszym stadionie – mówił Janusz Dudojć, burmistrz Lubska.

Wspomniał, że w planach są kolejne inwestycje. – Mamy pomysły na rekreację i sport. Jesteśmy w trakcie przygotowania dokumentacji na odbudowę kąpieliska miejskiego. Cały czas występujemy o środki związane z turystyką, z centrum informacji turystycznej. Są to bardzo ciekawe projekty społeczne, rekreacyjno-sportowe – dodał burmistrz. Gmina Lubsko otrzymała również 36 000 zł na stajnię dla rowerów.

Fot. Aleksandra Pietruszewska

– Dziękuję wicemarszałkowi Tomczyszynowi za to, że widzi potrzeby wiejskich miejscowości. Cieszę się, że dostrzegł potrzeby także na terenie gminy Żary. Dzisiejsza umowa dotyczy dofinansowania remontu szatni piłkarskiej w miejscowości Olbrachtów. Szatnia wymagała już remontu, dlatego zwróciłem się z wnioskiem i cieszę się, że pan marszałek przyznał takie dofinansowanie – dziękował za wsparcie Leszek Mrożek, wójt gminy Żary. Również zapewnił, że będzie starał się pozyskać kolejne środki z samorządu województwa, np. na remont kolejnej szatni. Kwota dotacji: 100 000 zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
21.7 ° C
21.7 °
21.7 °
65 %
1.3kmh
1 %
pon.
20 °
wt.
27 °
śr.
22 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE