sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTrwają przygotowania do Rybobrania

Trwają przygotowania do Rybobrania

W środę – 1 czerwca – rozpoczęły się przygotowania na ulicy Parkowej do Rybobrania, które odbędzie się już 4 i 5 czerwca.

Na ulicy Parkowej w Krośnie Odrzańskim trwają przygotowania do Rybobrania 2022. To właśnie tam powstanie „Miasteczko Rybobraniowe”. Intensywne prace rozpoczęły się w środę – 1 czerwca. Tomasz Miechowicz – dyrektor Centrum Artystyczno-Kulturalnego „ZAMEK” oraz Tadeusz Przeździęk z Ośrodka Sportu i Rekreacji ustalali szczegóły.

Rybobranie będzie zupełnie inne od tych poprzednich. Scena powstaje właśnie na parkingu przy siedzibie Urzędu Miasta, gdzie będzie znajdować się strefa koncertowa. Stref będzie jednak więcej i pisaliśmy o nich wcześniej. Będą to strefy: sportowa, seniora, wypoczynkowa, dziecięca, lasu i służb mundurowych.

Więcej o poszczególnych strefach rybobraniowych pisaliśmy tutaj:

Oraz tutaj:

Oczywiście na Rybobraniu nie może zabraknąć… ryby. W tym roku pojawią się stanowiska gastronomiczne pod szyldem Zdrów jak Lubuska Ryba. To projekt dofinansowywany ze środków Zarządu Województwa Lubuskiego. Dotację pozyskało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Skarpa.

Jak czytamy w opisie projektu, nie tylko samą gastronomią będziemy się zachwycać. Znajdziemy również stoiska, które pozwolą nam zadbać o zdrowie. Skonsultujemy się z medykami na stoisku Zachodniego Centrum Medycznego, a także sprawdzimy swoje pomiary u pań ze Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W miasteczku będzie można wykonać podstawowe badania, ratownicy nauczą pierwszej pomocy, a trenerzy personalni poprowadzą rozgrzewki i treningi po parku 1000-lecia dla chętnych. Więcej o projekcie poniżej:

Rybobranie zaczyna się w sobotę 4 czerwca – parada rusza z parkingu przy SP3 o godzinie 14.00.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
pochmurnie
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.2 °
81 %
3.4kmh
12 %
sob.
3 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
1 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE