wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŻaryDzielnicowy pomógł grzybiarce

Dzielnicowy pomógł grzybiarce

Kobieta wybrała się na grzyby i straciła orientację w lesie, dzięki bardzo dobrej znajomości terenu przez dzielnicowego aspiranta sztabowego Mariusza Żukowskiego, bezpiecznie wróciła do domu.

W miniony piątek (14.10) po godzinie 17.00 do lubskiego komisariatu wpłynęła informacja o kobiecie, która zabłądziła w lesie. Z przekazanej informacji wynikało, że zostawiła swój skuter przy drodze asfaltowej w lesie za miejscowością Jeziory Wysokie godzinę wcześniej. Kobieta nie miała nic do picia ani jedzenia, a w lesie zrobiło się już ciemno. Informację wraz z danymi kobiety dyżurny przekazał dzielnicowemu z Posterunku Policji w Brodach – aspirantowi sztabowemu Mariuszowi Żukowskiemu.

Policjant bardzo dobrze zna ten teren i osoby zamieszkujące gminę Brody. Natychmiast nawiązał kontakt telefoniczny z kobietą. Podczas rozmowy z nią pytał o szczegóły terenu leśnego. Dowiedział się, że zagubiona grzybiarka jest w pobliżu ogrodzonego lasu liściastego. Udał się w wytypowany rejon, a następnie używając sygnałów radiowozu naprowadził zagubioną do miejscowości Marianka. Pomógł również odnaleźć zaparkowany w lesie skuter.

Kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej i w ciągu pół godziny od zgłoszenia szczęśliwie mogła powrócić do domu. Bardzo dobra znajomość terenu oraz dobry kontakt z osobą, która potrzebuje pomocy ma niebagatelne znaczenie w prowadzonych poszukiwaniach. Każdy może stracić orientację w lesie, kiedy nagle zrobi się ciemno. Szybkie powiadomienie o zdarzeniu oraz fakt, że osoba która się zgubiła posiada telefon, decyduje o szybkim sukcesie.

Zapamiętaj!

  • jeżeli masz słabą orientacje w terenie lub nie znasz lasu, nie wybieraj się tam sam,
  • nie oddalaj się od osób, z którymi wybrałeś się na grzyby, pozostań z nimi w kontakcie wzrokowym,
  • aby być widoczny możesz założyć odzież w jaskrawych barwach lub z elementami odblaskowymi
  • nie wybieraj się do lasu po zmierzchu , informuj rodzinę, kiedy zamierzasz wrócić i dokąd się udajesz,
  • nie pozwól, aby dzieci lub osoby starsze same wybrały się do lasu
  • zabierz ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią.

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
1.1 ° C
1.7 °
0.6 °
93 %
2.7kmh
100 %
wt.
1 °
śr.
3 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE