środa, 29 marca, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryKoła Gospodyń Wiejskich w Bitwie Regionów

Koła Gospodyń Wiejskich w Bitwie Regionów

W podżagańskiej Starej Koperni odbyło się Święto Chleba, któremu towarzyszyła kulinarna Bitwa Regionów, w której zaprezentowało się 15 Kół Gospodyń Wiejskich.

„Bitwa Regionów” to konkurs ogólnopolski dedykowany dla kół gospodyń wiejskich. W tym roku odbywa się już siódma edycja tego konkursu. Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej, a tym samym promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. Konkurs przebiega w trzech etapach. W Starej Koperni odbyły się eliminacje powiatowe, w których wzięło udział 15 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: żarskiego i żagańskiego.

Fot. Sołtys” Stara Kopernia”

Podczas pikniku reprezentacje z różnych miejscowości mierzyły się w przygotowaniu charakterystycznych dla regionu potraw, które tworzą według własnych przepisów z lokalnych produktów. Wśród najsmaczniejszych potraw znalazły się między innymi –ryba po śliwnicku, pierogowy talerz rozmaitości czy zapiekane placki ziemniaczane nadziewane mięsem. Spośród uczestników zwycięzcą okazało się Koło Gospodyń Wiejskich Bystra Woda z Brzeźnicy, które oczarowało smakiem gołąbków postnych. – czytamy na profilu Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Piknik był doskonała okazją do skosztowania regionalnych produktów oraz zobaczenia występów zespołów ludowych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
5 ° C
5.6 °
3.5 °
66 %
5.8kmh
100 %
śr.
8 °
czw.
15 °
pt.
14 °
sob.
8 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE