czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno Odrzańskie37 kandydatów zdawało egzaminy do Straży Granicznej

37 kandydatów zdawało egzaminy do Straży Granicznej

Przez dwa dni w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim trwały egzaminy dla kandydatów starających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej. Do testów przystąpiło 37 osób.

31 sierpnia oraz 1 września w komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, po raz siódmy w historii oddziału przeprowadzono II etap postępowania kwalifikacyjnego.

Do drugiego etapu rekrutacji przystąpiło łącznie 37 kandydatów. II etap procedury naboru obejmuje test z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna.

Osoby, które uzyskają wymaganą liczbę punktów oraz poświadczenie bezpieczeństwa potwierdzające gwarancję dochowania tajemnicy służbowej zasilą szeregi Nadodrzańskiego Oddziału SG i podejmą służbę w placówkach SG w województwie lubuski, wielkopolskim lub dolnośląskim.

Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna, w której składzie znaleźli się funkcjonariusze oddziału i przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych SG.

Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w dalszym ciągu prowadzi nabór do służby. W 2022 roku planowane jest wcielenie 70 nowych funkcjonariuszy. Najbliższe przyjęcia odbędą się w październiku br.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
16.5 ° C
16.5 °
13.8 °
88 %
1.4kmh
1 %
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
31 °
niedz.
32 °
pon.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE