piątek, 9 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGubinZmiana na stanowisku dyrektora Gubińskiego Domu Kultury

Zmiana na stanowisku dyrektora Gubińskiego Domu Kultury

Wieloletni dyrektor GDK, Janusz Gajda kończy swoją z gubińską placówką. Nowym szefem Domu Kultury w Gubinie został Andrzej Winiszewski.

Przez wiele lat Gubiński Dom Kultury kojarzył się przede wszystkim z Januszem Gajdą. Dyrektor GDK był odpowiedzialny za wiele imprez, w tym za największe wydarzenie w Gubinie, czyli Wiosnę nad Nysą. Trzeba przyznać, że każdego roku próbował urozmaicić święto miasta, np. poprzez wprowadzenie skrzatów gubińskich w 2014 roku.

Nie sposób wymienić wszystkich zasług J. Gajdy. Dość powiedzieć, że podczas jego „dyrektorowania” Gubiński Dom Kultury został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego (w 2020 roku).

W sobotę – 3 września – na profilu GDK na Facebooku pojawiła się informacja, że Janusz Gajda nie będzie już pełnił funkcji dyrektora miejscowego Domu Kultury:

„Coś się kończy, coś zaczyna! Pożegnanie odchodzącego dyrektora Janusz Piotr Gajda z ekipą GDK jak zwykle w takich przypadkach przebiegło w klimacie wspomnień, refleksji i… planów na przyszłość. Nowy dyrektor, którym został Andrzej Winiszewski, zapowiada kontynuowanie współpracy i być może realizowanie wspólnych projektów z były szefem Domu Kultury w mieście. Bądźcie czujni, będzie się działo…”

Nowym dyrektorem został Andrzej Winiszewski, dziennikarz (przede wszystkim radiowy) oraz znawca muzyki jazzowej. Związany również z filmem. Wielokrotnie prowadził także przeróżne imprezy, także w Gubinie. Jest to więc człowiek-orkiestra. Wydaje się więc, że odpowiednia postać na odpowiednim stanowisku. Czekamy na efekty jego pracy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
0.1 ° C
0.7 °
-1.6 °
88 %
2.5kmh
96 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
0 °
wt.
-1 °
śr.
-6 °

NAJPOPULARNIEJSZE