sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościNowa SólNowy sprzęt dla pacjentów bariatrycznych

Nowy sprzęt dla pacjentów bariatrycznych

Szpital w Nowej Soli od dłuższego czasu oferuje pacjentom kompleksową opiekę specjalistyczną z zakresu bariatrii. Nowy sprzęt pozwoli na podniesienie standardu udzielanych świadczeń.

Co to jest bariatria? To chirurgiczne leczenie otyłości. Zgodnie z danymi Narodowego Funduszu Zdrowia populację pacjentów z otyłością olbrzymią należy oszacować na około 300 tysięcy osób. W Polsce działa pilotażowy program KOS-BAR, który ma pomóc osobom z nadwagą.

Otyłość zwiększa zachorowania na wiele chorób przewlekłych, sprzyja rozwojowi niektórych rodzajów nowotworów i powiększa ryzyko zgonu. Po zabiegu bariatrycznym u pacjentów obserwowano redukcję incydentów kardiologicznych, udarów, występowania nowotworów oraz w szczególności lepszą kontrolę lub remisję cukrzycy, co wpływa na zmniejszenie śmiertelności związanej z patologiczną otyłością.

Na przestrzeni ostatnich lat szpital w Nowej Soli wykonał ponad trzysta zabiegów chirurgicznych leczenia otyłości. Dysponuje doświadczoną i wyspecjalizowaną kadrą medyczną. Pacjenci prowadzeni są zgodnie z wytycznymi Polskiej Szkoły Bariatrii. Multidyscyplinarny zespół terapeutyczny czuwa nad kompleksowością leczenia.

Lecznica posiada sprofilowany specjalistyczny sprzęt medyczny, doposażyła się również w nowy sprzęt medyczny (stół operacyjny, łóżka i wózki transportowe) pozwolą na podniesienie standardu udzielanych świadczeń.

W trosce o zdrowie pacjentów oraz z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na ten rodzaj zabiegów placówka aktualnie aplikuje do Ministerstwa Zdrowia o prowadzenie pilotażu w ramach programu KOS – BAR, czyli programu kompleksowej opieki medycznej nad pacjentami chorymi na otyłość olbrzymią leczoną chirurgicznie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
0.5 °
-0.5 °
83 %
2.8kmh
100 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-1 °
śr.
-4 °

NAJPOPULARNIEJSZE