wtorek, 29 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościŻaryŁęknica - Lider Województwa Lubuskiego

Łęknica – Lider Województwa Lubuskiego

Znamy wyniki Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego. Wybrano 3 Liderów Województwa Lubuskie. Tytuł ten wraz z Kostrzynem nad Odrą i Nową Solą otrzymała również Łęknica.

15 grudnia Świebodzin gościł lubuskich wójtów i burmistrzów w ramach obrad Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego. Podczas spotkania zaprezentowane zostały także wyniki Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego. Wybrano 3 Liderów Województwa Lubuskie. Tytuł ten wraz z Kostrzynem nad Odrą i Nową Solą otrzymała również Łęknica.

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego oraz najlepszych praktyk przez nie stosowanych. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy Województwa Lubuskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. Za zebranie i zestawienie wyników odpowiada Urząd Statystyczny.

Miejsce w rankingu to wynik 16 syntetycznych wskaźników obrazujących różne sfery życia wspólnot lokalnych w naszym regionie. Wskaźniki te są zróżnicowane i mają w swoim zamierzeniu pokazywać jakość życia w poszczególnych częściach regionu. Czołówkę rankingu stanowią te gminy, które sprawnie realizują swoje zadania własne i wykorzystują dane im potencjały rozwojowe. Organizatorem rankingu jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze.

fot. Łęknica Czyli Mużaków


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
2.8 ° C
3.3 °
1.9 °
92 %
0.9kmh
100 %
wt.
3 °
śr.
5 °
czw.
2 °
pt.
2 °
sob.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE