czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŻaryMarcin Jung z medalem Mistrzostw Polski

Marcin Jung z medalem Mistrzostw Polski

W weekend w Rzeszowie, odbyły się się Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce juniorów U18 i U20, w których wychowanek Agrosu Żary wywalczył brązowy medal.

W rywalizacji najbardziej wszechstronnych juniorów mistrzem kraju został Artur Brzeziński z MKS-MOS Wrocław, który w dwudniowej potyczce zgromadził 4718 pkt. Drugie miejsce zajął Norbert Czerwionka (4640 pkt.), a trzecie wychowanek żarskiego Agrosu Marcin Jung, który zdobył 4610 pkt. To bardzo dobry wynika zwłaszcza, że Marcin miał 3 miesiące przerwy w treningach, ze względów zdrowotnych.

W zawodach wystartowały także: Emilka Fabiszewska, która w biegu na 2000 m zajęła 19 miejsce oraz Natalia Gielicz, która w biegu na 60 m. p.pł. w finale B zwyciężyła z nowym rekordem klubu 9,02 s.