niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryMożna już składać wnioski o dodatek węglowy

Można już składać wnioski o dodatek węglowy

Od środy (17 sierpnia) można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Polacy, którzy używają węgla, jako surowca do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego mogą otrzymać wsparcie w wysokości 3 tys. zł.

Mieszkańcy Gminy Żary mogą składać wypełnione wnioski w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Żarach III piętro budynku Gminy Żary, najpóźniej do 30 listopada 2022 r. Wnioski o dodatek węglowy można składać w pokoju 304 i 305 w godzinach pracy Ośrodka, tj.: od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00. Wnioski można składać również za pomocą środków komunikacji elektronicznej

Dodatek węglowy będzie przyznawany jednorazowo. Dodatek będzie wypłacany w terminie miesiąca od dnia złożenia wniosku. Przypominamy, że warunkiem koniecznym do uzyskania dodatku węglowego jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).

Wzór wniosku poniżej

Wsparcie finansowe przysługuje gospodarstwom domowym, w których głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi. Przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie małe
21.9 ° C
22.8 °
21.1 °
61 %
4kmh
28 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE