piątek, 2 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePrzekroczyli 16 ton śniętej ryby na Odrze w powiecie krośnieńskim

Przekroczyli 16 ton śniętej ryby na Odrze w powiecie krośnieńskim

Według szacunków z wczorajszego dnia – 16 sierpnia – na odcinku Odry w powiecie krośnieńskim zebrano blisko kolejny ton śniętej ryby.

Odkąd rozpoczęła się katastrofa ekologiczna, to na odcinku Odry w pobliżu Krosna Odrzańskiego i okolicy zebrano najwięcej śniętej ryby. Jak podawaliśmy wczoraj informacje z konferencji prasowej w Zielonej Górze.

Na terenie powiatu krośnieńskiego zebrano 15 ton martwych ryb. W powiecie zielonogórskim było to odpowiednio 6 ton, a słubickim 4 tony. Co ciekawe w powiecie nowosolskim jedynie 55 kilogramów. Zatem ogólna liczba zebranych ryb w województwie to około 25 ton. To przybliżone dane dla 150 km odcinka Odry przebiegającej przez nasze województwo.

800 kilogramów śniętej ryby wyciągnięto z Odry na odcinku w powiecie krośnieńskim tylko we wtorek – 16 sierpnia. To oznacza, że już przekroczono 16 ton śniętej ryby zebranej na Odrze w pobliżu Krosna Odrzańskiego.

Wojsko, straż rybacka, straż pożarna wciąż działają na Odrze w powiecie krośnieńskim. Dziś prace odbywały się w okolicach Połęcka i na granicy powiatu krośnieńskiego. Możliwe, że tonaż wyłowionych śniętych ryb będzie rósł, ale już nie tak gwałtownie, ponieważ w rzece zostały jedynie truchła tych zwierząt, które rozpadają się i coraz trudniej je z Odry wyciągnąć.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
0.9 ° C
0.9 °
-0.2 °
69 %
3.7kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
1 °
niedz.
4 °
pon.
5 °
wt.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE