czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryNielegalne przekroczenie granicy

Nielegalne przekroczenie granicy

Do Sądu Rejonowego w Żarach trafił akt oskarżenia przeciwko 8 cudzoziemcom podejrzanym, które podejrzane są o przekroczenie granicy państwowej z Białorusi do Polski oraz usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach  prowadzili postępowanie przygotowawcze, którym objęli 8 cudzoziemców pochodzenia syryjskiego, którzy podejrzani byli o niezgodne z prawem przekroczenie granicy państwowej. W toku śledztwa funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemcy w nieustalonym miejscu w województwie podlaskim oraz w Siedlcu w województwie lubuskim działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami 30 października 2021 roku przekroczyli granicę z Białorusi do Polski wbrew obowiązującym przepisom.

Następnie działając z zamiarem niezgodnego z prawem przekroczenia granicy z Polski do Niemiec udali się autem osobowym w okolice Siedlca gdzie opuścili pojazd i ruszyli pieszo w kierunku granicy z Niemcami. Tam zatrzymani zostali przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach, pozwoli na pociągnięcie sprawców przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy państwowej do odpowiedzialności karnej.Za przekroczenie granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom we współdziałaniu z innymi osobami kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
1.1 ° C
1.6 °
1.1 °
94 %
0.9kmh
100 %
czw.
1 °
pt.
-0 °
sob.
2 °
niedz.
6 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE