piątek, 24 marca, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryNielegalne przekroczenie granicy

Nielegalne przekroczenie granicy

Do Sądu Rejonowego w Żarach trafił akt oskarżenia przeciwko 8 cudzoziemcom podejrzanym, które podejrzane są o przekroczenie granicy państwowej z Białorusi do Polski oraz usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach  prowadzili postępowanie przygotowawcze, którym objęli 8 cudzoziemców pochodzenia syryjskiego, którzy podejrzani byli o niezgodne z prawem przekroczenie granicy państwowej. W toku śledztwa funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemcy w nieustalonym miejscu w województwie podlaskim oraz w Siedlcu w województwie lubuskim działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami 30 października 2021 roku przekroczyli granicę z Białorusi do Polski wbrew obowiązującym przepisom.

Następnie działając z zamiarem niezgodnego z prawem przekroczenia granicy z Polski do Niemiec udali się autem osobowym w okolice Siedlca gdzie opuścili pojazd i ruszyli pieszo w kierunku granicy z Niemcami. Tam zatrzymani zostali przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach, pozwoli na pociągnięcie sprawców przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy państwowej do odpowiedzialności karnej.Za przekroczenie granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom we współdziałaniu z innymi osobami kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
9.2 ° C
9.4 °
8.3 °
86 %
2.7kmh
99 %
pt.
9 °
sob.
11 °
niedz.
8 °
pon.
6 °
wt.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE