czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryPałac w Lubsku będzie miał windę

Pałac w Lubsku będzie miał windę

Budynek przy al. Wojska Polskiego dzięki dofinansowaniu zostanie wyposażony w windę oraz miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Budynek przy al. Wojska Polskiego 2a, w którym dawniej mieścił się Urząd Stanu Cywilnego oraz Kawiarnia Wenus, dziś pełni inną funkcję. Na parterze swoją siedzibę ma Środowiskowy Dom Samopomocy, w budynku prężnie działa także Klub Senior+.

W ubiegłym roku uroczyście otwarto również I piętro w budynku, na jego przebudowę Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 mln zł. Od 2019 roku budynek systematycznie jest modernizowany i służy coraz większej ilości mieszkańców, jest miejscem działalności oraz spotkań różnych stowarzyszeń i organizacji. Teraz czeka go kolejna inwestycja.

Decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego, Gmina Lubsko otrzymała dofinansowanie w wysokości 95.701,23 zł na realizację projektu dotyczącego wykonania windy w budynku przy al. Wojska Polskiego 2a wraz z zagospodarowaniem terenu, w tym z wykonaniem miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. – informuje Gmina Lubsko


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
7 ° C
7.2 °
5.8 °
77 %
2.7kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
8 °
niedz.
7 °
pon.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE