piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryPogranicznicy z Tuplic ujawnili nielegalną wytwórnię papierosów

Pogranicznicy z Tuplic ujawnili nielegalną wytwórnię papierosów

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w walącym się budynku, linię produkcyjną do wytwarzania papierosów oraz tytoń warty 1,1 miliona złotych.

W powiecie żarskim doszło do ujawnienia gotowej linii produkcyjnej do wytwarzania papierosów. W budynku wymagającym pilnego remontu, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tulicach przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań ujawnili i zabezpieczyli maszynę do cięcia tytoniu, parownice do tytoniu, oraz pozostałe urządzenia służące do cięcia tytoniu jak sprężarki i wiatraki.

Wartość zabezpieczonego sprzętu oraz zgromadzonego tam tytoniu to ponad 1,1 miliona złotych. Do sprawy zatrzymano także dwóch Polaków w wieku 36 i 44 lat, których zastano podczas produkcji papierosów. Funkcjonariusze SG z placówki w Tuplicach wszczęli postępowanie przygotowawcze, a zatrzymanych mężczyzn przesłuchano w charakterze podejrzanych. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze SG zabezpieczyli od każdego z nich po 10 tysięcy złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
8.9 ° C
8.9 °
7.4 °
67 %
3.6kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE