sobota, 3 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŻaryPościg za poszukiwanym mężczyzną

Pościg za poszukiwanym mężczyzną

Policjanci po pościgu zatrzymali 32-latka, który wsiadł za kierownicę bez uprawnień, za to pod wpływem narkotyków. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze służby kryminalnej przemieszczając się ul. Budowlanych w Żarach zauważyli pojazd, którego kierowca na widok policjantów gwałtownie przyspieszył. W związku z tym włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, kierujący nie zareagował na nadawane sygnały, przyspieszył rozpoczynając ucieczkę w stronę miejscowości Grabik, gdzie zjechał w drogę polną, wysiadł z pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo.

Uciekinier został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną, do odbycia ma karę pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku i dziesięciu miesięcy. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał nie był ubezpieczony oraz nie miał ważnych badań technicznych.

W czasie czynności 32-latek był nerwowy, a jego zachowanie wskazywało, że mógł wcześniej zażyć narkotyki. Funkcjonariusze zdecydowali o użyciu testera narkotykowego. Potwierdził on obecność narkotyków między innymi amfetaminy, metamfetaminy i marihuany. Do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została krew. Mężczyzna został zatrzymany, odpowie teraz za popełnione wykroczenia oraz przestępstwa.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
-0 °
-1.1 °
94 %
2.2kmh
92 %
niedz.
5 °
pon.
5 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE