niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSługocki: Janusz Kubicki nie dorósł do uczestnictwa w życiu publicznym

Sługocki: Janusz Kubicki nie dorósł do uczestnictwa w życiu publicznym

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w województwie lubuskim Waldemar Sługocki udzielił głośnego wywiadu dla zielonogórskiego wydania Gazety Wyborczej. Mocno wypowiada się na temat prezydenta Zielonej Góry – Janusza Kubickiego.

– Nie jestem w stanie przebrnąć przez taką grafomanię i knajacki język. Poddaję się. Sądzę, że one urągają godności obywatela. Nie znam żadnego prezydenta w Polsce, poza Januszem Kubickim, który używałby tak prymitywnego języka. Jest mi przykro, że w 140 tys. mieście akademickim mamy prezydenta, który tak demoralizuje życie publiczne – mówi Sługocki w rozmowie z redaktorem naczelnym pisma Arturem Łukasiewiczem.

Szef rządzącej w regionie partii uważa, że prezydent z rozmysłem dyskredytuje znane osoby w tym członków Platformy Obywatelskiej RP. Posługuje się łgarstwem i tanim populizmem. Sługocki liczy jednak na mądrość wyborców – Prezydent Kubicki pogubił się, licząc na krótką pamięć zielonogórzan. Nie zapomną jego braterskich interesów z Mejzą czy opowieści, że pandemia to koronaściema – dodaje.

Oddzielnym tematem jest sprawa koszykarskiego Zastalu. Poseł na Sejm uważa, że Kubicki uczynił z Zielonej Góry prywatne miasto i nie chce dofinansować klubu, bo prezes Janusz Jasiński odmówił mu przyłączenia się do jego politycznej ekipy.

fot. Władysław Czulak / Agencja Wyborcza.pl

Sługocki wychodzi z założenia, że błędy popełniane przez prezydenta to problem tego, iż uwierzył w mit swojego menadżerskiego doświadczenia – Publicznie prezydent pozuje na wybitnego menedżera, czego nie potwierdza jego CV. Pan Kubicki, zanim został prezydentem, co zarzuca innym, sam otrzymywał stanowiska według partyjnego klucza i politycznych koneksji. Tak przecież został szefem Polikliniki. (…) Mieszkańcy przecież dość ostro widzą, że doświadczenia menedżerskie bardzo surowo zweryfikowało życie. Jako zarządzający Falubazem doprowadził do spadku drużyny do niższej klasy sportowej rywalizacji. Niestety, mówię to z przykrością, zniszczył to, co z pasją, zaangażowaniem i determinacją przez lata budował prezes Robert Dowhan, wyciągając klub z „niebytu”. Prezydent Kubicki potrafił zniweczyć to w zaledwie jeden sezon – mówi.

Na koniec szef największej partii opozycyjnej podsumowuje zielonogórskie inwestycje. Mówi, że wydawanie 90 mln zł na kompleks basenowy w Ochli to najdroższa „Hurghada” w kraju. Wprawdzie nie przesądza, że ta inwestycja jest totalnie bez sensu, ale wcale nie kluczowa dla przestrzeni miejskiej. Największym mankamentem obecnej ratuszowej ekipy jest brak strategicznego podejścia do inwestycji.

– Dopiero teraz miasto wzięło się za wiadukt na Zjednoczenia, gdy drogowcy potwierdzili, że jest ruiną. Ważniejsze niż basen – a mamy CRS, Drzonków, basen przy Wyspiańskiego – jest uporządkowanie układu komunikacyjnego. Z nim jest nieciekawie. 40-minutowe poranne korki przy wjeździe do miasta dowodzą, że zielonogórski system drogowy stał się niewydolny – dodaje.

Z kolei zauważa, że największe sukcesy inwestycyjne ma dzisiaj Urząd Marszałkowski w postaci inwestowania w wydział medyczny, nową część muzeum, centrum kreatywne w RCAK czy powstanie sceny lalkowej przy teatrze. Jednocześnie zauważa, że zielonogórskie wielkie inwestycje – hala CRS, aquapark – powstały tylko dzięki wsparciu samorządu województwa i rządu PO, na które pan Kubicki teraz pluje od rana do wieczora. Nie wspomnę o ZIT, kooperacji z PKP, ul. Zjednoczenia, przebudowie ul. Batorego itp.

Cały artykuł do przeczytania TUTAJ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
21.7 ° C
21.7 °
20.6 °
35 %
1.9kmh
39 %
niedz.
26 °
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE