piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryPoznajesz rower? Zgłoś się na Komendę.

Poznajesz rower? Zgłoś się na Komendę.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach podczas czynności służbowych ujawnili i zabezpieczyli rower.

W dniu 10 października na ulicy Zielonogórskiej w Żarach, policjanci ujawnili rower górski . Osoby, które rozpoznają rower na zdjęciu proszone są o kontakt z żarską jednostką pod numerami telefonów: 519 534 576 lub 47 79 41 23.

Przypominamy, jak dobrze zabezpieczyć rower przed kradzieżą

Używając tego środka lokomocji pamiętajmy o podstawowych zasadach zabezpieczenia swego mienia. Kiedy wchodzimy do sklepu na przysłowiowe 5 minut- przypnijmy rower za ramę do stojaka na rowery, a w koszyku lub bagażniku nie pozostawiajmy toreb z zakupami, czy portfeli. Złodziej na pewno skorzysta z łatwego łupu, jakim są tak pozostawione rzeczy. Przypominajmy również naszym dzieciom, aby używały zapięć i zabezpieczeń do rowerów wybierając się do kolegi, sklepu, czy do szkoły.

Jeśli decydujemy się zakupić rower warto także zaopatrzyć się w dobrego typu zapięcia. Możemy go również oznakować, w tym celu wystarczy zgłosić się do Komendy Powiatowej Policji w Żarach z dowodem zakupu oraz dowodem osobistym. Policjanci po zweryfikowaniu naszej tożsamości na podstawie ważnego dowodu osobistego, a następnie sprawdzeniu dokumentów zakupu rozpoczną procedurę jego znakowania. Należy jednak pamiętać, że dane zgromadzone w ten sposób przez policjantów w rejestrze nie chronią przed kradzieżą, a jedynie pomagają w szybszym znalezieniu naszego jednośladu w przypadku kradzieży.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
16.7 ° C
16.7 °
15.8 °
75 %
0.9kmh
97 %
pt.
32 °
sob.
23 °
niedz.
21 °
pon.
21 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE