niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryCudzoziemcy zatrudnieni "na czarno"

Cudzoziemcy zatrudnieni „na czarno”

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Tuplicach ustalili, że w jednej z firm w powiecie żagańskim pracują nielegalnie obywatele Kolumbii i Meksyku.

Pogranicznicy z Tuplic współdziałając z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Zielonej Górze w jednej z firm znajdujących się na terenie powiatu żagańskiego, wylegitymowali podczas wykonywania pracy 40 cudzoziemców, w tym 28 obywateli Ukrainy, 11 obywateli Kolumbii i 1 obywatela Meksyku.

8 obywateli Kolumbii i 1 obywatel Meksyku (4 kobiety i 5 mężczyzn), który w firmie tej pracowali nielegalnie. Cudzoziemcy zastani zostali przez funkcjonariuszy, gdy w ubraniach roboczych wykonywali na terenie kontrolowanej formy pracę na stanowisku- pakowacza. Podczas kontroli okazało się, że cudzoziemcy nie posiadają pisemnych umów o pracę ani zezwoleń.

Do wykonywania pracy skierował ich obywatel Ukrainy, który działalność gospodarczą zarejestrował niespełna 5 miesięcy temu. Cudzoziemcy dodali, że nie mają żadnych pisemnych umów ani zezwoleń na pracę zarówno z obywatelem Ukrainy, jak i innym podmiotem. W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim funkcjonariusze ustalili, że wobec tych 9 cudzoziemców pracodawca nie występował o wydanie dla nich wymaganych zezwoleń na pracę.

Obywatele Kolumbii oraz Meksyku za wykonywanie pracy niezgodnie z przepisami otrzymają decyzje zobowiązujące ich do opuszczenia Polski. Nieuczciwym pracodawcom grozi wysoka kara grzywny wynosząca nawet 30 tysięcy złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
17 ° C
17.2 °
15.8 °
76 %
2.2kmh
3 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE