piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŻarySpory płacowe w W&W Polska Sp. z o.o. w Lubsku

Spory płacowe w W&W Polska Sp. z o.o. w Lubsku

Na 14 czerwca na godz. 14:30 w W&W Polska Sp. z o.o. w Lubsku zaplanowano pierwszą rundę mediacji dotyczącą wzrostu wynagrodzenia pracowników.

Spory płacowe między pracownikami, a pracodawcą stają się coraz częstsze. Strajkowali już pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarach oraz Starostwa Powiatowego i jednostek podległych. Tym razem o godną płacę walczą pracownicy niemieckiej spółki.

Jak podaje Solidarność Region Zielonogórski w Komunikacie Zakładowego Komitetu Strajkowego NSZZ „Solidarność” W&W Polska Sp. z o.o. w Lubsku: W dniu 7 czerwca 2022 r. na zebraniu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” W&W Polska Sp. z o.o. w Lubsku odbyło się liczenie głosów z głosowania w sprawie ewentualnego strajku w W&W Polska Sp. z o.o. w Lubsku. W dniu głosowania w zakładzie pracy zatrudnionych jest 133 pracowników. W głosowaniu udział wzięło 100 pracowników: za przystąpieniem do ewentualnego strajku opowiedziało się 99 pracowników, przeciw opowiedział się 1 pracownik.

Już 17 maja 2022 r. z udziałem Jeansa Woltera, jednego z niemieckich właścicieli fabryki obuwia W&W znajdującej się w Lubsku, zakończyły się, bez porozumienia, rokowania w ramach trwającego sporu zbiorowego. Pracownicy domagają się podwyżki płac w wysokości 485 zł brutto. Dziś o godz. 14:30 odbędzie się pierwsza runda mediacji, czy przyniesie ona porozumienie?


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
24.4 ° C
26.6 °
23.9 °
71 %
2.7kmh
95 %
pt.
27 °
sob.
24 °
niedz.
26 °
pon.
29 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE