czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraOpozycja będzie współpracować przy wyborach

Opozycja będzie współpracować przy wyborach

Lokalni liderzy opozycyjnych partii politycznych, a także Komitetu Obrony Demokracji podpisali wspólnie porozumienie na temat obywatelskiej kontroli wyborów. Zadanie ma na celu uchronienie następnych wyborów powszechnych przed nieprawidłowościami.

– To żenujące, że od 1989 r. po raz pierwszy od przejęcia władzy przez partię, która nosi nazwę Prawo i Sprawiedliwość, musimy przygotowywać obywatelską kontrolę wyborów. Rok 2015 otworzył przestrzeń, gdzie partia zwycięska łamie polską konstytucję – mówił podczas konferencji prasowej Poseł na Sejm RP Platformy Obywatelskiej Waldemar Sługocki.

Jak czytamy w podpisanej deklaracji sygnatariusze mają współpracować naboru i obsady komisji wyborczych oraz delegowaniu mężów zaufania. Obserwacji i przebiegu procesu wyborczego i systemowym raportowaniu o wynikach wyborów oraz potencjalnych nieprawidłowościach.

Wśród partii, które się podpisały są wszystkie, które obecnie znajdują się w Sejmie w tym Platforma Obywatelska RP, Polskie Stronnictwo Ludowe, Polska 2050 Szymona Hołowni, Lewica, Nowoczesna, a także Komitet Obrony Demokracji oraz Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski!

– Jeżeli wybory parlamentarne będą nieuczciwe, będziemy mieć kontynuację władzy, która niszczy samorządy. Dokładanie samorządom nowych zadań bez odpowiednich subwencji i odbieranie nam dochodów powoduje, że nie możemy realizować najbardziej potrzebnych rzeczy dla mieszkańców – tłumaczy swój udział w akcji Konrad Antkowiak, burmistrz Wschowy i przedstawiciel ruchu samorządowego TAK! dla Polski.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
18.4 ° C
20.1 °
18.4 °
73 %
2kmh
73 %
śr.
18 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE