sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościŻaryWyścig rowerowy Kaczmarek Electric MTB

Wyścig rowerowy Kaczmarek Electric MTB

W niedziele po raz piąty w Żarach rozegrane zostaną wyścigi w ramach Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Maraton kolarstwa górskiego w Żarach to drugi etap XIII Grand Prix Kaczmarek Electric MTB – cyklu wyścigów rowerowych, który rozgrywany jest na trasach województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Trasa żarskiego etapu wyznaczona została w wyjątkowym miejscu – Zielonym Lesie, na terenie którego znajdują się jedne z najwyższych przewyższeń w Lubuskiem.

Wyścig odbędzie się na pięciu dystansach:

  • Giga, w którym startują zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Zawodnicy będą mieli do pokonania ok. 60 km z przewyższeniami dochodzącymi do 1500 m. To jeden z najbardziej górzystych etapów tegorocznej edycji KE MTB;
  • Mega (ok. 40 km);
  • Mini (ok. 22 km);
  • Młodzik i Fun (dla rodzin z dziećmi) po ok. 10 km.

Na wyścig można zapisać się przez stronę: https://mtb.ke.pl/zapisy-online/. Zapisy online możliwe są do środy 20 kwietnia. Zawodnicy będą mogli zapisać się również w dniu wyścigu – Biuro Zawodów przy ul. Leśnej otwarte będzie w godz. 8.00-10.30.

– Jestem przekonany, że każdy będzie się świetnie bawił. Szczególnie zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie startowali w tego typu zawodach, ale chcieliby spróbować swoich sił, poczuć atmosferę wyścigu i emocje związane ze sportową rywalizacją. Trasa II etapu przebiega w wyjątkowym, górzystym terenie blisko miasta, w miejscu aktywnego wypoczynku mieszkańców Żar. Udział w wyścigach to idealny sposób na aktywne spędzenie wiosennej niedzieli – mówi Cezary Kaczmarek, prezes firmy Kaczmarek Electric, organizatora i głównego sponsora cyklu.

W miasteczku zawodów wydzielona zostanie specjalna Strefa Dziecka. Najmłodsi będą mieli okazję aktywnie spędzić czas na dmuchanym placu zabaw, zjeżdżalni, w strefie baniek, czy uczestniczyć m.in. w warsztatach plastycznych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
15 ° C
15.6 °
14.1 °
76 %
4kmh
100 %
sob.
17 °
niedz.
19 °
pon.
22 °
wt.
25 °
śr.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE