czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraBachanalia: Wiemy, który akademik wygrał zmagania.

Bachanalia: Wiemy, który akademik wygrał zmagania.

Europejskie Forum Studentów „Aegee” Zielona Góra od kilku lat organizuje już „Zmagania Akademików”. W nieoczywistych konkurencjach żacy rywalizują ze sobą o honor i sławę dla swojego studenckiego domu. Dzisiaj bezkonkurencyjny ponownie okazał się „SBM”.

Rywalizacja odbyła się w nowym miejscu. Dotychczas studenci wykonywali poszczególne konkurencje na asfaltowym boisku na Campusie „A”. Tym razem zawody przeniesiono na polane przed „Vicewersalem”.

Studenci musieli wykazać się nie tylko doskonałą sprawnością fizyczną, ale też wiedzą, sprytem, a czasami refleksem i zręcznością. Wśród konkurencji był legendarny „Bieg z oponą”, jedzenie pierogów na czas czy Familiada. Na terenie dostępna była strefa chilloutu od „Świata Shishy” i foodtrucka „Dzik”.

– Widać, że konkurencję podobały się studentom, a drużyny były mocno oklaskiwane przez kibiców. Liczyliśmy na trochę lepszą pogodę, ale cieszy to, że nasz zespół organizacyjny poradził sobie w 100% – mówiła po zawodach Izabela Horowska, jedna z organizatorek.

Ostatecznie zawody wygrali w większości studenci kierunku lekarskiego z akademika „SBM”, drugie miejsce zajął Ziemowit, a trzecie Piast. Czwarte miejsce zajęli studenci zagraniczni z Erasmusa.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
18.3 ° C
19.5 °
17.4 °
37 %
2.5kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
29 °
sob.
29 °
niedz.
31 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE