sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraBezdomny spowodował pożar w Castoramie?

Bezdomny spowodował pożar w Castoramie?

Zielonogórscy policjanci ustalili okoliczności zdarzenia i tożsamość mężczyzny odpowiedzialnego za podpalenie w jednym z marketów budowlanych w Zielonej Górze. Straty przez niego spowodowane szacowane są na co najmniej milion złotych.

Podejrzany został zatrzymany, usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd. W tej sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo – informuje Małgorzata Barska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Śledczy bardzo szybko ustalili, że doszło do podpalenia, którego sprawcą może być jedna osoba. Policjanci ustalili także, że nieznany mężczyzna do podpalenia wykorzystał najprawdopodobniej łatwopalną substancję, którą rozlał na składowany w podziemnym magazynie towar.  

1 maja policyjni wywiadowcy zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 39-letniego zielonogórzanina. W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo, w ramach którego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze przedstawił podejrzanemu zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa pożaru i uszkodzenia mienia znacznej wartości.  Za taki czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał dowodowy zebrany w sprawie nie budził wątpliwości co do winy podejrzanego, dlatego Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na wniosek prokuratora zastosował wobec 39-letniego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że do pożaru w garażu podziemnym doszło 26 kwietnia przed godz. 23.00. Strażacy do wczesnych godzin porannych walczyli z żywiołem.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
12.6 ° C
12.9 °
10.4 °
49 %
2.7kmh
100 %
sob.
18 °
niedz.
19 °
pon.
22 °
wt.
24 °
śr.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE