poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraBogata oferta Pikniku Równości

Bogata oferta Pikniku Równości

Już w najbliższą sobotę (4 czerwca) V Marsz Równości. Na dzisiejszej konferencji prasowej organizatorzy zdradzili więcej szczegółów w szczególności, jeżeli chodzi o Piknik Równości, czyli imprezę towarzyszącą.

Sam Piknik będzie odbywał się od godz. 13.00 do 18.00 na Placu Powstańców Wielkopolskich przed Filharmonią Zielonogórską – Będziecie mogli poznać zaprzyjaźnione nam organizacje takie jak Towarzystwo Rozwoju Rodziny, Lubuski Strajk Kobiet czy Centrum Terapii HAAK z Poznania. Poza tym wiele innych atrakcji: będziemy tańczyć belgijkę, poloneza czy też będzie okazja do zrobienia sobie tęczowego zmazywalnego tatuażu – mówiła Julia Pencakowska, jedna z organizatorek.

Jednym z wydarzeń będzie udzielanie symbolicznego ślubu przez radnego miejskiego Filipa Czeszyka. Każdy, kto nie może tego zrobić prawnie w Polsce – będzie miał taką namiastkę tego na marszu.

– 1 czerwca to rozpoczęcie tzw. Pride Month, czyli miesiąca dumy, który nawiązuje do wydarzeń z 1969 roku w Nowym Jorku, gdzie doszło do zamieszek w barze Stonewall. Na kanwie tych wydarzeń, zaczęto walczyć o prawa osób LGBT. – tłumaczył na dzisiejszej konferencji prasowej Kacper Kubiak z Instytutu Równości.

Nie zabraknie również gadżetów, tęczowych i ukraińskich flag, a także dobrego jedzenia. Jak informuje Insytut Równości – Podczas wydarzenia będziecie mieli szansę skosztować tradycyjnych potraw z różnych stron Europy, a między nimi znajdziecie: Paelle i orzeźwiającą lemoniadę od Es La Passion, gruzińską baklawę oraz tradycyjne ukraińskie pierogi od zaprzyjaźnionych uchodźczyń, lody, a także inne pyszności. – czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia.

– Maszerujemy, aby osoby, które przynależą do różnych mniejszości w tym środowisk LGBT czuły się dobrze, aby czuły, że mają wsparcie. Człowiek ma naturalną zdolność przynależności do różnych grup społecznych. Jest to niezwykle ważny element pokazujący, że kiedyś ich prawa będą w Polsce szanowane – mowiła Agnieszka Chyrc z Lubuskiego Strajku Kobiet.

Oczywiście głównym elementem całej imprezy będzie V Marsz Równości, który ruszy o godz. 14.00. Jak już informowaliśmy wcześniej gościem honorowym będzie Komisarz Unii Europejskiej ds. równości Helena Dalli.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
18.9 ° C
18.9 °
17.9 °
37 %
0.7kmh
100 %
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE