piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraCoraz więcej kradzieży w sklepach

Coraz więcej kradzieży w sklepach

Coraz częściej sprawcy ryzykują kradnąc towar o wartości większej niż 500 złotych. Przestrzegamy przed takim zachowaniem i przypominamy o odpowiedzialności karnej za takie przestępstwo – do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich tygodniach zielonogórscy policjanci otrzymują dużo zgłoszeń dotyczących kradzieży sklepowych. Najczęściej są to interwencje zgłaszane przez ochronę, która ujęła przestępcę na gorącym uczynku.

W jednym z centrów handlowych pracownicy ochrony zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który ukradł różnego rodzaju towary oferowane do sprzedaży. Zatrzymanym okazał się mieszkaniec Zielonej Góry, znany policjantom i wcześniej wielokrotnie notowany i karany za podobne przestępstwa. Przy 41-latku policjanci znaleźli ponadto środki odurzające. Skradziony przez niego towar trafił ponownie do sprzedaży, natomiast mężczyzna do policyjnego aresztu. Będzie odpowiadał za kradzież i za posiadanie narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Amatorem perfum okazał się 35-letni mężczyzna, mieszkaniec Zielonej Góry, który przeprowadził się do nas z Wielkopolski. Został zauważony i ujęty podczas próby kradzieży perfum o wartości ponad 900 złotych. Podczas prowadzonych w sprawie czynności śledczy ustalili, że już wcześniej wynosił perfumy z innych drogerii. Łączna suma strat przez niego spowodowanych to co najmniej 1600 złotych. Policjanci sprawdzają, czy nie ma na swoim koncie jeszcze innych podobnych przestępstw. Policjantom tłumaczył, że niedawno stracił pracę i chciał sobie w ten sposób „dorobić”. Twierdził, że skradzione perfumy sprzedawał przypadkowym osobom.

Wyjątkową bezczelnością wykazała się natomiast pewna 33-letnia zielonogórzanka, która nie dość, że zapakowała do wózka artykuły spożywcze i alkohol, za które nie zamierzała zapłacić, to jeszcze zabrała ze sklepu wózek i poszła do domu. Straty przez nią spowodowane pracownicy sklepu wycenili na 1,5 tysiąca złotych.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
11.1 ° C
11.2 °
9.5 °
40 %
0.9kmh
51 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE