wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraLubuskie z prestiżowymi nagrodami

Lubuskie z prestiżowymi nagrodami

TOP Inwestycje Komunalne 2023 to nagrody przyznawane w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Województwo lubuskie zgarnęło dwie nagrody za Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze oraz most na Odrze w Milsku.

Wyboru dokonała Rada Konsultacyjna powołana przez organizatora konkursu – Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawcę serwisu Portal Samorządowy.pl. Przyznano 10 wyróżnień, a dwie statuetki zgarnęło właśnie województwo lubuskie.

Nasze dzieci i mamy bardzo długo czekały na to swoje centrum. Bez zwlekania oddaliśmy do użytku to nowiutkie centrum, gdy było już gotowe na szpital tymczasowy. Ta inwestycja ma długą historię i miała dużo przeciwników. Dziś służy mieszkańcom i z tego cię cieszymy  – powiedziała marszałkini Elżbieta Anna Polak, odbierając nagrodę za  Centrum Zdrowia Matki i  Dziecka w Zielonej Górze.

W tegorocznym konkursie spośród zgłoszeń nadesłanych przez samorządy z całej Polski wybranych zostało 28 nominowanych inwestycji. Nagrody wręczono na gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

– Bardzo mnie cieszy, że kolejny raz mogę uścisnąć dłoń laureatom tego konkursu – mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. – Dziękuje za trud, jaki wkładacie w realizowanie inwestycji ważnych dla mieszkańców. Dziękujemy, że angażujecie fundusze unijne, ale też fundusze budżetu państwa oraz waszych jednostek, by realizować takie zadania. Dziękuję, że podchodzicie z taką determinacją, żeby zakończyć z sukcesem inwestycje. Trzymam kciuki, by nowa perspektywa przyniosła wiele ważnych inwestycji, które będą procentować z zyskiem dla gospodarki i dla was. Tylko dzięki dobrym i odważnym inwestycjom możemy rozwiać gospodarkę i nasze regiony – dodała, zwracając się do laureatów konkursu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
20.1 ° C
21.2 °
20.1 °
68 %
2.8kmh
84 %
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
28 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE