czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraDom Seniora "Retro" otrzymał remont z rządowego wsparcia

Dom Seniora „Retro” otrzymał remont z rządowego wsparcia

Z racji skorzystania z rządowego wsparcia Dom Seniora „Retro” będzie się teraz nazywał Dzienny Dom „Senior+”. Miejska placówka otrzymała dofinansowanie z rządowego programu i przeprowadziła remont. Udało nam się porozmawiać z uczestnikami domu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych zajęć. Nie nudzimy się, bo nasza kadra doskonale nam organizuje dzień. Zawsze mamy od rana kawę, prasówkę, a ostatnio dostaliśmy nawet tablety i uczymy się ich obsługiwać. Mamy też zajęcia ruchowe, manualne, śpiewamy, a przede wszystkim jest wesoło – mówił seniorka Maria Wiraszka-Wigiera.

W 2022 roku miasto Zielona Góra przeprowadziła prace remontowo – budowlane oraz zakupiło niezbędne wyposażenie dla Domu Senior+ w celu dostosowania go do właściwego standardu i potrzeb osób niepełnosprawnych.

Panuje tutaj domowy klimat i domowa atmosfera. Każdy, kto tutaj przychodzi czuje się, że przyszedł do znajomego lub członka rodziny. Działo się tak od dawna, ale teraz przekształciliśmy formę, w której jest finansowany. Otrzymaliśmy dotację od Wojewody, czyli polepszyliśmy stan placówki. I dzisiaj otwieramy ten stary-nowy dom – mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych.

Dzienny Dom „Senior+” oferuje 22 miejsca dla seniorów nieaktywnych zawodowo, w wieku 60+. Prowadzi usługi dostosowane do potrzeb i możliwości seniorów:

Dom funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00 i jest przeznaczony dla 22 seniorów. Kwalifikujemy ich do naszej placówki na podstawie kolejności zgłoszeń. Niestety cały czas tego typu domów jest za mało w naszym mieście. Cały czas napływają do nas nowe zgłoszenia – mówi Aleksandra Kemp, kierowniczka Dziennego Domu Seniora+ – Seniorzy korzystają tutaj z zajęć terapeutycznych. Są zajęcia stałe dla obu grup, ale mamy też zajęcia prowadzone indywidualnie w zależności od stanu zdrowia. Mamy osoby z różnymi schorzeniami i staramy się dostosować do nich.

W nowym otwarciu placówki udział wzięli również prezydent Janusz Kubicki oraz wojewoda Władysław Dajczak. Łączny koszt remontu to 314,9 tys. zł (wsparcie z budżetu państwa wyniosło 251,5 tys. zł, wkład własny – 63,4 tys. zł.);


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
1.9 ° C
2.2 °
-2.6 °
45 %
1.4kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
-0 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE