niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieDwóch Egipcjan próbowało nielegalnie przekroczyć granicę

Dwóch Egipcjan próbowało nielegalnie przekroczyć granicę

Na terenie powiatu krośnieńskiego funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki Zielonej Góra-Babimost zatrzymali dwóch Egipcjan, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę polsko-niemiecką.

W poniedziałek (13 listopada) funkcjonariusze SG z placówki w Zielonej Górze-Babimoście, podczas rutynowego patrolu w powiecie krośnieńskim zatrzymali do kontroli drogowej jadący w kierunku granicy z Niemcami samochód osobowy marki Audi na polskich tablicach rejestracyjnych.

Gdy samochód kierowany przez 30-letniego Polaka się zatrzymał, wyskoczyło z niego w kierunku lasu czterech mężczyzn o ciemnej karnacji.

– Natychmiast podjęty przez funkcjonariuszy SG pościg za uciekinierami pozwolił zatrzymać jednego mężczyznę – obywatela Egiptu – informuje Paweł Biskupik z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Natomiast w wyniku działań poszukiwawczych, kilka godzin później zatrzymano kolejnego Egipcjanina, którego nasz rodak przywiózł w rejon polsko-niemieckiej granicy.  

Obywatel Polski przewoził Egipcjan, którzy nie posiadali zarówno dokumentów potwierdzających ich tożsamość, jak również dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Cudzoziemców zatrzymano za usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec oraz wszczęto wobec nich postępowania w sprawie zobowiązania do powrotu.

Egipcjanie przyznali się do zarzucanych im czynów i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata próby. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, decyzją sądu, obywatele Egiptu zostali umieszczeni w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Z kolei kierowca pojazdu został zatrzymany za udzielenie pomocy migrantom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy. Usłyszał zarzuty, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokurator zdecydował, że za popełnione przestępstwo nasz rodak będzie odpowiadał z wolnej stopy. Za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami teraz Polakowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zielonogórscy strażnicy graniczni prowadzą działania ukierunkowane na wykrycie i zatrzymanie pozostałych osób, które wyskoczyły z zatrzymanego pojazdu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
-2.9 ° C
-2.9 °
-3.4 °
95 %
4.7kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
1 °
śr.
2 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE