poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraJanusz Życzkowski nie jest już naczelnym Gazety Lubuskiej?

Janusz Życzkowski nie jest już naczelnym Gazety Lubuskiej?

Jak donosi branżowy portal press.pl redaktor naczelny Gazety Lubuskiej oraz Gazety Wrocławskiej Janusz Życzkowski miał złożyć wypowiedzenia i pożegnać się z grupą. Polska Press. Spółka medialna, która jest własnością państwowego Orlenu nie komentuje sprawy.

Janusz Życzkowski kierował „Gazetą Lubuską”, a ostatnio również „Gazetą Wrocławską”. Swój gabinet we Wrocławiu opróżnił w piątek. Od kilku dni pojawiał się również na ekranie TV Republika – informuje Polska Press.

Życzkowski był krytykowany za wprowadzanie propisowskiej propagandy do największego regionalnego dziennika w naszym województwie. Za jego czasów wielu znanych i cenionych dziennikarzy odeszło z pracy. Swoją działalność na stanowisku redaktora naczelnego rozpoczął w czerwcu 2021.

W swoich wypowiedziach na profilu X (dawny Twitter) krytykował demokratyczną opozycję, a potem rząd Donalda Tuska, wychwalał za to dokonania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Za jego kadencji w Gazecie Lubuskiej swoje nienawistne artykuły pisali m.in. Marcin Kędryna Daniel Sawicki czy Robert Bagiński (który wielokrotnie obrażał również w wypowiedziach społeczników czy polityków)

iOd 2009 roku pracował też w Polskim Radiu Zachód, od 2016 roku jako zastępca redaktora naczelnego. W latach 2010-2017 tworzył i koordynował serwis informacyjny dla dziennikarzy news365.pl,

Od 2002 do 2008 roku był redaktorem naczelnym lokalnej redakcji Radio Plus. W latach 1997-2003 związany był m.in. z RMF FM, Radiem Złote Przeboje i Telewizją Przewodową Zielona Góra i Akademickim Radiem Indeks.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
15.8 ° C
16.1 °
11.4 °
38 %
1.3kmh
83 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE