czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZielonogórski Ośrodek Kultury szuka osób urodzonych 14 marca 1974 roku

Zielonogórski Ośrodek Kultury szuka osób urodzonych 14 marca 1974 roku

Nie lada ogłoszenie pojawiło się w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Trwają bowiem poszukiwania zielonogórzan i zielonogórzanek urodzonych dokładnie 14 marca 1974 roku. Skąd ta nieprzypadkowa data?

W tym roku Zielonogórski Ośrodek Kultury będzie obchodzić swoje 50. urodziny! ZOK w naszym mieście powstał właśnie 14 marca 1974 roku. Z okazji tego okrągłego jubileuszu poszukiwane są osoby z Zielonej Góry, które urodziły się właśnie tego dnia, lub instytucje, które podobnie jak ZOK, otrzymały swój status właśnie 14 marca 50 lat temu.

Zielonogórski Ośrodek Kultury od lat organizuje nie tylko koncerty i wydarzenia w murach swojego budynku, ale również jest odpowiedzialny m.in. za atrakcje na Winobraniu czy świątecznych jarmarkach. Gdyby nie ZOK, nie mielibyśmy także Lata Muz Wszelakich, które odmienia nasze miasto w okresie letnim, czy Busket Tour, czyli festiwalu pokazów ulicznych.

Od 2018 roku wydarzenia organizowane odbywają się również Planetarium Wenus i Centrum Przyrodnicze, dzięki czemu mieszkańcy miasta mają kontakt nie tylko z kulturą, ale także z nauką. Tego typu imprezy angażują zazwyczaj najmłodszych zielonogórzan, choć świetnie bawią się także starsi uczestnicy zabaw.

50. jubileusz ZOK-u zapowiadają się więc wyjątkowo. Jak podaje dyrekcja ośrodka, tego miejsca nie byłoby gdyby nie zielonogórzanie. Stąd właśnie pomysł na wspólne świętowanie okrągłych urodzin.

Zielonogórzanie i zielonogórzanki oraz miejskie instytucje, które także obchodzą w tym roku pięćdziesiątkę, mogą zgłaszać się do Zielonogórskiego Ośrodka Kultury osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 w budynku przy ulicy Festiwalowej 3, telefonicznie pod numer telefonu: 68 451 10 11 lub mailowo na adres: zok@zok.com.pl.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE