środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraKobieta zasłabła za kierownicą

Kobieta zasłabła za kierownicą [FILM]

Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały zdarzenie, do którego doszło w środę (28 grudnia) na ulicy Ułańskiej w Zielonej Górze. To moment, w którym osoba kierująca białym nissanem uderza w uliczną latarnię. Natychmiastowej pomocy kierującej pojazdem udzielił instruktor nauki jazdy, a także policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, którzy patrolując miasto znaleźli się nieopodal. Kobieta po zdarzeniu została zabrana do szpitala.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w minioną środę (28 grudnia) na ulicy Ułańskiej w Zielonej Górze. Jak pokazało nagranie z kamery miejskiego monitoringu, która zarejestrowała incydent, kierująca białym nissanem kobieta przejeżdża na przeciwny pas ruchu, a następnie na chodnik, gdzie uderza w uliczną latarnię. Jak się później okazało, 55-latka zasłabła i straciła przytomność.

Jako pierwszy pomocy kobiecie zaczął udzielać instruktor nauki jazdy, który jechał z kursantem za nissanem i był bezpośrednim świadkiem zdarzenia. Chwilę po zdarzeniu na miejsce przybiegli też powiadomieni przez przechodniów policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, pełniący służbę na rzecz komendy miejskiej w Zielonej Górze, którzy patrolując ulice miasta, znaleźli się niedaleko. Mundurowi udzielili kobiecie pierwszej pomocy i zaopiekowali się nią do przyjazdu karetki. W związku z nieznaną przyczyną zasłabnięcia kobiety za kierownicą lekarz pogotowia ratunkowego zdecydował o zabraniu jej do szpitala na badania.

Zachowanie instruktora nauki jazdy zasługuje na pochwałę i słowa uznania. Pamiętajmy, że będąc świadkami zdarzenia drogowego mamy obowiązek upewnienia się, czy ktoś nie potrzebuje pomocy, a jeżeli zaistnieje taka potrzeba powinniśmy skorzystać z telefonu alarmowego 112, aby powiadomić odpowiednie służby.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
-3.9 ° C
-3.4 °
-4.5 °
58 %
1.7kmh
0 %
śr.
1 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
5 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE