wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraLubuscy politycy solidarni z Ukrainą

Lubuscy politycy solidarni z Ukrainą

Dzisiaj rano rosyjskie wojska najechały na Ukrainę. Jak donoszą media zbombardowano wiele lotnisk, a na filmach można zauważ wkraczanie wojsk przez granicę. Lubuscy politycy komentują sprawę dla NaszaLubuska.pl

Elżbieta Anna Polak, marszałek woj. lubuskiego:

-Ukraina nie może zostać sama. Świat nie może milczeć, musi podjąć natychmiast zdecydowane działania i zablokować politycznie i ekonomicznie Rosję. Stanowczo potępiam niczym nieuzasadnioną agresję Federacji Rosyjskiej wobec wolnego kraju Ukrainy. Doprowadzenie do zaostrzenia sytuacji politycznej i militarnej na granicy Ukrainy to porażka naszej współczesnej cywilizacji. Nikt nie ma prawa narzucać Ukrainie swojej woli, decyzje o losie Ukrainy mogą podejmować jedynie wolni obywatele tego kraju. Jako kobieta i matka jestem zwyczajnie po ludzku przerażona, przyszłość naszego wspólnego domu Europy, nie może zależeć od rozkazu jednego człowieka. W Ukrainie mamy przyjaciół, regiony partnerskie, w tej godzinie próby mogą na nas liczyć. W Lubuskiem jesteśmy solidarni z obywatelami Ukrainy.

Krystyna Sibińska, posłanka Koalicji Obywatelskiej:

-To wojna nie z Ukrainą, ale z całą Europą. Dramatyczne informacje od naszego wschodniego sąsiada są największym od dziesięcioleci zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski i Zachodu. Putin już się nie zatrzyma, następnym krokiem będą państwa bałtyckie lub my. Bądźmy zjednoczeni w Polsce, NATO musi powstrzymać agresora. Bądźmy solidarni z Ukrainą!

Katarzyna Osos, posłanka Koalicji Obywatelskiej:

-Bez wątpienia mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na niepodległe Państwo. Putinowska Rosja zaatakowała Ukrainę z każdego kierunku – z powietrza, na wodzie i na lądzie – także trzeba jasno powiedzieć ze to jest wojna ! Europa i świat musi podjąć wszelkie działania, które powstrzymają Putina. Należy zastosować najsurowsze sankcje. Pamiętajmy ze nie jest to tylko konflikt lokalny – tu chodzi o bezpieczeństwo całej Europy.  Jeżeli Europa i wolny świat stanowczo nie zareaguje to Putin zrealizuje krok po kroku swój cel. A wówczas system bezpieczeństwa w Europie zostanie z całą pewnością przebudowany. Jeżeli chcemy być częścią zachodu, częścią wolnego świata musimy dziś być z Ukrainą i powstrzymać Putina.

Sebastian Ciemnoczołowski, radny wojewódzki:

– A jednak wojna w centrum Europy, blisko polskiej granicy… Co musi majaczyć w głowie takiego człowieka, który po 80. latach robi to, co wcale nie groteskowy malarz pokojowy z Austrii… Wszystko jest już w tych czasach możliwe… a u nas wariactwo tłustego czwartku. Pomyślcie co na Ukrainie…

Wypowiedzi Marszałek Województwa oraz Posłanek pochodzą z serwisu www.naszalubuska.pl


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
1.9 ° C
2.1 °
1.2 °
64 %
0.5kmh
100 %
wt.
2 °
śr.
3 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE