poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMarsz dla Odry w Cigacicach

Marsz dla Odry w Cigacicach

W najbliższy wtorek, 16 maja Cigacice staną się częścią Marszu dla Odry. To inicjatywa, której celem jest uznania rzeki za osobę, a co za tym idzie – za osobę prawną.

Symboliczny marsz wystartował 20 kwietnia u źródła Odry i po pokonaniu wielu kilometrów brzegiem właśnie we wtorek dojdzie w nasze rejony. Do marszu można będzie dołączyć symbolicznie lub profesjonalnie. Można się przejść kilka godzin albo kilka dni, jeśli mamy taką ochotę.

Będzie nam bardzo miło iść razem wzdłuż rzeki, iść razem dla rzeki, ucząc się dostrzegać w niej tę, którą jest: osobę – piszą organizatorzy.

Plemię Odry to grupa wolontariuszy, którzy są inicjatorami akcji. Rozpoznajemy w Odrze osobę i chcemy, by prawo uznało Odrę za osobę prawną. Naszą misją nie jest jedynie stworzenie warunków prawnych dla ustanowienia osobowości prawnej dla Odry. Czujemy się częścią ekosystemu planety. Zdajemy sobie sprawę, że każda część tego ekosystemu ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia całości, a także że każda z części posiada swoją osobowość, wyjątkowość, energię, jest żywa, a co za tym idzie, musi być traktowana z szacunkiem, godnością i uważnością – piszą pod wydarzeniem.

Marsz rusza z Przewozu o godzinie 9:00, więc panowanie dojście do przystani w Cigacicach będzie w okolicach 17:00 – 18:00. Po dotarciu marszu odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Żywa Odra”, w którym wezmą udział eksperci z Uniwersytetu Zielonogórskiego, wędkarze, społecznicy, wodniacy i samorządowcy. Będzie można porozmawiać i wymienić się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat sytuacji na Odrze.

Do wszystkiego dołączy Statek Kultury, będzie ognisko a spotkanie zwieńczy koncert Michała Zygmunta „Dźwięku Odry”.

Link do wydarzenia na Facebooku

APEL O UZNANIE ODRY ZA OSOBĘ PRAWNĄ


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
13.4 °
12.4 °
60 %
2.4kmh
76 %
pon.
11 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
10 °
pt.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE