poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMarsz równości prosi o wsparcie

Marsz równości prosi o wsparcie

Inflacja sprawiła, że organizacja tak dużego przedsięwzięcia jak Marsz Równości w Zielonej Górze stanęła pod znakiem zapytania. Społecznicy z Instytutu Równości mówią wprost: „Prosimy o Pomocy!”, i zakładają publiczną zbiórkę na cele statutowe.

Utrzymujemy się z darowizn a wszystkie pieniądze, które otrzymujemy wydajemy na działania statutowe. Materiały, nagłośnienie, transport, działania pomocowe, catering czy wynajem sali to realne koszty, które pojawiają się, gdy zaczynamy planować czy to Marsz Równości, czy inne aktywności. Byśmy mogły spotkać się na VI Marszu Równości w Zielonej Górze, pilnie prosimy Was o pomoc – czytamy we wpisie opublikowanym na stronie Instytutu Równości.

Aktywiści organizują w Zielonej Górze marsze od 2018 roku. Podczas ubiegłorocznej edycji nasze miasto odwiedziła Komisarz Unii Europejskiej ds. równości Helena Dalli, a przed Urzędem Marszałkowskim odsłonięto tęczową instalację.

Wyznaczono również cel zbiórki i jest to kwota 10 000 zł – Założenie zbiórki jest naszą ostatnią deską ratunku, gdyż szukaliśmy od dłuższego czasu innych źródeł finansowania i sponsorów, pisaliśmy granty. Niestety dziś kluczowy jest czas. A na dziś nie mamy żadnych informacji zwrotnych czy nasze starania przyniosą efekt – czytamy.

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Tymczasem VI Marsz Równości pod nazwą: „Przywróćmy wiarę w miłość” jest planowany na 10 czerwca 2023 r.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE