poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMłodzi artyści przeciw propagandzie

Młodzi artyści przeciw propagandzie

Uwaga! Tylko do końca miesiąca w BWA można podziwiać wystawę zbiorową prac tegorocznych absolwentów Instytutu Sztuk Wizualnych UZ.

Bez wolności nie ma sztuki, przez propagandę nie ma wolności. Tę sentencję wymyśliłem dosłownie 2 sekundy temu. Ale chyba nie jest tak głupia jak w pierwszej chwili pomyślałem. Obecnie jesteśmy przytłoczeni informacjami, również propagandowymi. Oto blaski i cienie „społeczeństwa informacyjnego”. Odpowiedzią na propagandę jest prawda, ale nie ta, którą chcemy usłyszeć, tylko taka prawdziwa prawda. Ale od czego mamy artystów? Dzięki sztuce łatwiej jest zrozumieć otaczający nas świat.

„Obroną przed fałszem jest prawda, przed zniewoleniem umysłu – swobodna refleksja, przed indoktrynacją – wolna wola. Dzisiaj hasła: sztuka jest prawdą, sztuka jest wolnością, sztuka jest wyzwoleniem, nabierają niespodziewanej aktualności. Nie ma sztuki bez wolności i nie ma jej też bez prawdy” – komentuje kurator wystawy prof. Radosław Czarkowski.

„propaGandhi”, bo taki jest tytuł wystawy, to pokaz nieskrępowanej myśli twórczej młodego pokolenia artystów. Absolwenci Instytutu Sztuk Wizualnych uciekli się do instalacji, obrazów, fotografii oraz rysunków. Na prawdę warto zainteresować się tematem i na własne oczy zobaczyć stworzone przez artystów dzieła.

Poniżej plakat promocyjny wystawy:

Galeria BWA Zielona Góra

_____

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?

e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?

e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
22.4 ° C
24 °
22.4 °
72 %
4.1kmh
50 %
pon.
22 °
wt.
27 °
śr.
23 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE