poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraXXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus w Zielonej Górze!

XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus w Zielonej Górze!

23 i 24 sierpnia na zielonogórskim deptaku będziemy mogli zobaczyć interdyscyplinarne pokazy artystów m.in. z Urugwaju, Chile, Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Litwy, czy Hiszpanii.

Większość z nich wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Różni ich kraj pochodzenia, doświadczenie i dziedziny, w których się specjalizują. W programie są spektakle absolwentów szkół cyrkowych w Rosario, Sztokholmie, w Turynie, jak i samouków, którzy całe życie poświęcili tworzeniu jak najlepszych pokazów. Nie zabraknie akrobatyki, ekwilibrystyki, żonglerki, iluzji, autorskich piosenek, i wielu innych propozycji, które docenią widzowie w każdym wieku. 

Nowy Cyrk skupia się na kreatywności performerów, umiejętnościach technicznych oraz wykorzystywania rekwizytów i trików do opowiadania historii. Na scenie ulicznej równie ważne są charyzma i umiejętność budowania więzi z widzami. Artyści nie trzymają się ściśle scenariusza. Improwizacje, wykorzystywanie nowych miejsc jako inspiracji oraz angażowanie widzów to ich codzienność. Pokaz tego samego artysty może być więc za każdym razem innym przeżyciem. Wszystkie wydarzenia odbywają się bez udziału zwierząt.

Za najważniejszą i najradośniejszą wiadomość należy uznać fakt, że wstęp na wszystkie pokazy jest darmowy! Organizatorką przedsięwzięcia jest dyrektorka artystyczna Małgorzata Węglarz, a Festiwal BuskerBus w Zielonej Górze organizowany jest w ramach cyklu wydarzeń Lato Muz Wszelakich Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.
Opisy spektakli dostępne są na stronie www.buskerbus.com.pl. W głównym programie znalazły się jedynie nieprezentowane wcześniej propozycje.

Poniżej plakaty promocyjne:

BuskerBus.com
BuskerBus.com

_____

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?

e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?

e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
18.9 ° C
18.9 °
17.9 °
37 %
0.7kmh
100 %
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE