środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraNowe połączenia z lotniska Zielona Góra-Babimost

Nowe połączenia z lotniska Zielona Góra-Babimost

Kilka dni temu samorządowcy dyskutowali na temat przyszłości lotniska Zielona Góra-Babimost. W grę wchodzi nie tylko rozbudowa infrastruktury, ale też siatki połączeń. Nowe pojawią się jeszcze w tym roku.

W kwietniu 2022 r. lotnisko Zielona Góra – Babimost obsłużyło 1938 podróżnych. To znacznie więcej niż w kwietniu 2019 r. (rekordowym roku odnośnie do liczby obsługiwanych pasażerów) przed nadejściem pandemii koronawirusa (wzrost o ok. 26 procent).

Z kolei nowe połączenia również zostały już zaplanowany. Wprawdzie trwa jeszcze procedura przetargowa dla zamówień związanych z Promocją Województwa Lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych, ale już teraz można zdradzić jakie plany ma Urząd Marszałkowski.

W okresie wakacyjnym planowane jest uruchomienie połączeń do Gdańska (dwie rotacje w tygodniu), Rijeki w Chorwacji i Burgas w Bułgarii. W sprzedaży jest już oferta biura podróży Coral Travel do tureckiej Antalyi (dwie rotacje w tygodniu). Trwają ponadto rozmowy dotyczące zapewnienia w bieżącym roku kolejnych połączeń w okresie jesienno-zimowym.

W spotkaniu udział brali m.in. Poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki, członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński, przedstawiciele Departamentu Infrastruktury i Komunikacji – dyr. Sławomir Kotylak i Mariusz Stokłosa oraz Maciej Pawliński – Prezesa Spółki Lotnisko Zielona Góra/Babimost Sp. z o.o.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
-3.9 ° C
-3.4 °
-4.5 °
58 %
1.7kmh
0 %
śr.
1 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
5 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE