piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNowy dyrektor Medyka? Poznaliśmy nazwisko

Nowy dyrektor Medyka? Poznaliśmy nazwisko

Zarząd województwa lubuskiego wskazał kandydata na dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Medyk w Zielonej Górze. Propozycję otrzymał dr Andrzej Zygadło, wykładowcę, adiunkta na Wydziale Nauk Społecznych, Zakład Resocjalizacji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Początkowo władze wojewódzki ogłosiły konkurs na to stanowisko, ale nie było chętnych. Przepisy mówią, że podmiot prowadzący szkołę może samodzielnie wskazać kandydata, po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej oraz Kuratora Oświaty.

To ostatnie wydarzyło się kilka dni temu. Marszałek Elżbieta Anna Polak wraz z prof. Maciejem Zablem, prorektorem ds. Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, spotkali się z Ewą Rawą, Lubuskim Kuratorem Oświaty. Procedury jeszcze trwają.

Wybór dr Andrzeja Zygadło jest podyktowany chęcią zacieśnienia współpracy szkoły z uczelnią – szczególnie z Collegium Medicum.

fot. pers.uz.zgora.pl – dr Andrzej Zygadło

Nowy dyrektor obejmie stanowisko po tym, jak Zarząd Województwa odwołał poprzedniego dyrektora Jarosława Marcinkowskiego, który podczas zajmowania stanowiska był pełnomocnikiem w prowadzeniu działalności gospodarczej swojej żony.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
11.1 ° C
11.2 °
9.5 °
40 %
0.9kmh
51 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE