czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraOficjalnie: Most w Milsku otwarty

Oficjalnie: Most w Milsku otwarty

Pięć lat czekali mieszkańcy, urzędniczy i władze wojewódzkie na ten dzień. Dzisiaj oficjalnie pierwsze samochody pojechały po nowym moście nad Odrą w Milsku. Dzięki tej inwestycji droga z Zielonej Góry na wschodnie rubieże naszego województwa skróci się o 30 minut.

Inwestycja, która kosztowała ponad 80 mln zł to chluba zarządu województwa lubuskiego i rządzącej koalicji. Zadanie nie tylko skraca dojazd z Zielonej Góry do Wschowy, ale też łączy wiele gmin, dla których Odra była granicą takich jak Zabór i Bojadła.

Już sam przyjazd na oficjalne otwarcie był spektakularny, gdyż oficjele, goście i dziennikarze dojechali piętrowym autobusem znanym z brytyjskich ulic. Potem zachwytom i gratulacjom nie było końca.

To wielki dzień dla regionu. Długo na niego czekaliśmy. Jeszcze kilka lat temu dużo nas dzieliło w sprawie budowy tego mostu na Odrze, ale dzisiaj ten most połączy wszystkich, tak jak sobie wymarzyliśmy i zaplanowaliśmy! – mówił marszałkini Elżbieta Anna PolakTa inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie Fundusze Europejskie. Cała kosztowała ponad 83 mln zł, aż 80 proc. to fundusze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – dodała.

Włodarz województwa zauważyła, że cała inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby doskonale wykonana praca przez dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawła Tondera, członka zarządu Marcina Jabłońskiego czy politycznego wsparcia Posła na Sejm RP Waldemara Sługockiego. Podkreślała również duże zaangażowanie i wykonaną pracę w trudnych pandemicznych czasach przez wykonawcę Mota-Engil, która „cierpiała i budowała”.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Polska w Unii Europejskiej za sprawą Polek i Polaków, bo nikt inny za nas tej decyzji nie podjął – mówił poseł Waldemar Sługocki. – Cieszę się, że mamy bardzo mądrych obywateli, którzy z troską patrzą w przyszłość. Bez wątpienia hasło „Fundusze Europejskie odmieniają Lubuskie” jest jak najbardziej aktualne – dodał

Podczas uroczystości mocno poruszany był również temat Funduszy Europejskich, oraz sytuacji, w której kolejna perspektywa jest zagrożona przez nieodpowiedzialne rządy Prawa i Sprawiedliwości. Jak wyliczył obecny na otwarciu Senator RP Wadim Tyszkiewicz, z samego Krajowego Planu Odbudowy można by w województwie lubuskim wykonać 100 takich inwestycji jak ten most.

Obecni samorządowcy z ościennych gmin gratulowali i mówili, że na taką inwestycję czekali ponad 50 lat. Więcej o samym moście i zadaniu pisaliśmy tutaj:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
16.1 ° C
16.7 °
9.4 °
38 %
2.4kmh
2 %
czw.
26 °
pt.
25 °
sob.
19 °
niedz.
19 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE