sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraOpowieść o Gigantach, czyli amerykański sen na zielonogórskiej ziemi

Opowieść o Gigantach, czyli amerykański sen na zielonogórskiej ziemi

Wiecie, że w Zielonej Górze jest drużyna baseballowa? Ja nie wiedziałem, że w Polsce w ogóle się w to gra. Mało tego. Mamy nawet ligę!

Aktualnym mistrzem Polski jest MKS Stal BiS Kutno, pierwszym mistrzem Polski został KS Silesia Rybnik, a sama liga została założona w 1984 roku. Polska Związek Baseballu i Softballu rejestruje ponad 1000 zawodników, z kolei drużyn baseballowych, bądź softballowych mamy 26.

Jedna z nich może zostać, powstała 4 miesiące temu, Giganci Zielona Góra. Choć grupa, póki co działa nieformalnie, udało się rozegrać dwa sparingi w ramach turnieju Summer Cup 2022. Pierwszy mecz Giganci rozegrali z Falcons Łódź. Niestety zielonogórzanie ponieśli dotkliwą porażkę 1:19. Za to już drugi mecz udało się wygrać. Zmęczeni warunkami atmosferycznymi i trudnym, ostatecznie przegranym 12:18, meczem z Falcons Łódź, Barons II Wrocław ulegli zielonogórskiej drużynie 13:2.

Trenerem Gigantów jest Artur Szałankiewicz, a Giganci na razie starają się o zostanie stowarzyszeniem, by szybciej zbierać potrzebne fundusze. Ligowe granie planują rozpocząć jesienią przyszłego roku.

_____

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?

e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?

e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
10.1 ° C
11.4 °
7.3 °
40 %
5.9kmh
95 %
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
5 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE